Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Karadeniz Bölgesindeki İş Kazaları Masaya Yatırılıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 11:55:06
Karadeniz Bölgesindeki İş Kazaları Masaya Yatırılıyor

TÜRKiYE iş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği (TÜiSAG) Başkanı Levent Kavlak, 10 sene-de 12 bin şahsıın iş kazalarından dolayı yaşamını yitirdiğini söyleyerek, “4 Ağustos’ta Samsun ilinde bir program düzenleyerek Karadeniz Bölgesi’ndeki iş kazalarına ve meslek hastalıklarına dikkat çekeceğiz” diye konuş-tu.TÜiSAG Başkanı Levent Kavlak, basın bildirisi ile Karadeniz Bölgesi’ndeki iş kazalarına dikkat çekti. Türkiye’de yaşanan iş […]

Karadeniz-Bolgesindeki-is-Kazalari-Masaya-YatiriliyorTÜRKiYE iş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği (TÜiSAG) Başkanı Levent Kavlak, 10 sene-de 12 bin şahsıın iş kazalarından dolayı yaşamını yitirdiğini söyleyerek, “4 Ağustos’ta Samsun ilinde bir program düzenleyerek Karadeniz Bölgesi’ndeki iş kazalarına ve meslek hastalıklarına dikkat çekeceğiz” diye konuş-tu.
TÜiSAG Başkanı Levent Kavlak, basın bildirisi ile Karadeniz Bölgesi’ndeki iş kazalarına dikkat çekti. Türkiye’de yaşanan iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçmek için yola çıkan bilim misafirinı, yaşadıkları şehirlerde bir araya getirerek ortak bir güce dönüşmeleri ve yalnız kalmamalarını sağlayarak mesleki standartların yükselmesi ve uygulamalarda başarıya [r] ulaşabilmelerini sağlamayı amaçladıklarını anımsatan Kavlak, şöyle devam etti:

“4 Ağustos’ta Büyük Samsun ili Oteli’nde düzenlenecek olan iftar yemeği buluşmasına sadece Samsun ilinde yaşayan iş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonellerini değil Karadeniz’in ötek i illerinde yaşayan bütü n meslektaşlarımızı bekliyoruz. Ülkemiz son 10 sene-de 12 bin şahsıın üzerinde çalışanını iş kazalarından kaynaklanan ölümlerden dolayı yitirdi. 10 binlerce iş göremez şeklinde yaşamına devam etmek zorunda kalan ve meslek hastalıklarından dolayı yaşamını kaybeden kardeşlerimizin kendilerinin ve ailelerinin yaşadığı acıları ve ülkesine yaşattığı acıları unutmamak adına aynı tabloların yenide n dan oluşmaması için bilimsel şeklinde mümkün olan her şeyi yapacağız. Gereken bütü n önlemleri alarak, çalışanlarımızı eğiterek ülkemizi ve çalışanlarını değiştireceğiz. Türkiye’yi değiştirmek ve misafiri değiştirmek için yola çıkan bilim misafiri şeklinde çalışanlarımızı sağlık ve güven içerisinde tutabilmenin yolu öncelikle iş sağlığı profesyonellerinin kendilerini güven içerisinde hissetmelerine bağlıdır.”

Levent Kavlak, Karadeniz Bölgesi’nde yaşananan iş kazalarının ve meslek hastalıklarının farkındalığına varılması için dikkat çekebileceğini düşündüğü iftar buluşmasının amacına ulaşacağına inandığını belirterek, “Bir hayalimiz var. iş kazalarının olmadığı meslek hastalıklarının gerçekleşmediği ve çocukların öksüz kalmadığı, yüreklerin yanmadığı bir Türkiye istiyoruz. Bu sözümüzü tutmak ve ülkemizde iş Sağlığı ve Güvenliği kültürü otursun diye şehir şehir, kasaba kasaba dolaşarak herkesi bilinçlendireceğiz. Ülkemizde iş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün işe girmeden çocukluk yıllarında ailede ve okulda başlaması gerektiğine inanıyoruz” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz