Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kanser Tedavisinde Temel Nokta
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:38:15
Kanser Tedavisinde Temel Nokta

Sebebi bilinen ölümlerde kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada olan kanserde tedavinin başarı şansı erken teşhisle doğru orantılı.İstanbul ili – Kanser sadece bir hastalık değil, bununnla birlikte sosyal ve ekonomik yönleri ile de şahsıın yaşam kalitesini ehemmiyetli ölçüde düşüren önemli bir sorun. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her se-ne 12.4 milyon yeni kanser vakasının […]

Kanser-Tedavisinde-Temel-NoktaSebebi bilinen ölümlerde kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada olan kanserde tedavinin başarı şansı erken teşhisle doğru orantılı.
İstanbul ili – Kanser sadece bir hastalık değil, bununnla birlikte sosyal ve ekonomik yönleri ile de şahsıın yaşam kalitesini ehemmiyetli ölçüde düşüren önemli bir sorun.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her se-ne 12.4 milyon yeni kanser vakasının görüldüğü dünyada erken teşhis, tedavinin temel noktasını [r] oluşturuyor. Kanser tedavisine dairher gün deği-şik yaklaşımlar ortaya çıkarken, bütü n tedavi yöntemleri aynı cümlenin altını çiziyor: “Farkındalık, hayat kurtarır”.

Özellikle kadınlarda sık görülen meme kanseri, erken teşhis edildiğinde tedaviye en kolay cevap veren kanser türlerinden biri şeklinde önee çıkıyor. Bir tümör ne kadar erken teşhis edilirse, şahsıın hayatta kalma şansı da o kadar yüksek oluyor. Erken teşhis ile 5 yıllık yaşama oranı yüzde 98’e kadar çıkıyor.

BiLiNÇ VAR AMA YETERLi DEĞiL

Philips’in geçtiğimiz se-ne Türkiye genelinde yaptığı araştırma, kadın milletinin kanser farkındalığına dairtespitler sunuyor. Buna göre, kadın milletinin üçte biri yaşamında hiç jinekoloğa gitmemiş Lakin, %78’i düzenli mamografi çektirmenin, meme kanseri teşhisinde ehemmiyetli olduğunu düşünüyor. Araştırmacılar, kanserde erken teşhiste kadınlarda oluşan bu bilinci ‘olumlu’ diye nitelendiriyor. Buna karşılık, Dünya Kanser Teşkilatı (UICC) tarafından açıklanan bilgilere göre de hastalığa bakış açısında bilinçli bir yaklaşımın şimdi-lik tam şeklinde oluşmadığı görülüyor. 

MAMOGRAFi TARTIޞMASI SÜRÜYOR

Erken teşhis ve yeni tedavi yöntemlerinin etkisiyle iyileştirilebilir türler arasında ilk sırada yer alan meme kanserinde mamografi büyük ehemmiyet taşıyor. Mamografi, tümörleri, elle muayene ile tespitten üç sene-ye kadar daha ev-vel ortaya çıkarabiliyor. faka t tıp dünyasında mamografinin radyasyona dayalı bir teşhis yolu olması nedeni ile tartışmalar yaşanıyor. Bu noktada da Araştırmacıların önerisi; düşük doz radyasyon içeren mamografi sistemlerinin tercih edilmesi yönünde.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz