Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kaçırılan 2 Türk Pilot Olayında Gözaltı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:15:50
Kaçırılan 2 Türk Pilot Olayında Gözaltı

Suriye’de kaçırılan Lübnanlı Cemil Salih’in eşinin kardeşi Muhammed Ali Salih’in, Türk pilotların kaçırılması olayına karıştığı şüphesiyle tutuklandığı söylen di. Lübnanlı aktivist Hayat Avali, Suriye’nin Azaz kenti yakınlarında kaçırılan Lübnanlılardan birinin akrabasının, Türk pilotların kaçırılması ile alakası olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi. Avali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Suriye’de kaçırılan Lübnanlı Cemil Salih’in eşinin kardeşi Muhammed Ali […]

Kacirilan-2-Turk-Pilot-Olayinda-Gozalti Suriye’de kaçırılan Lübnanlı Cemil Salih’in eşinin kardeşi Muhammed Ali Salih’in, Türk pilotların kaçırılması olayına karıştığı şüphesiyle tutuklandığı söylen di.
Lübnanlı aktivist Hayat Avali, Suriye’nin Azaz kenti yakınlarında kaçırılan Lübnanlılardan birinin akrabasının, Türk pilotların kaçırılması ile alakası olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi. Avali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Suriye’de kaçırılan Lübnanlı Cemil Salih’in eşinin kardeşi Muhammed Ali Salih, Türk pilotların kaçırılması olayına karıştığı şüphesiyle gözaltına alındı” diye [r] konuş-tu. Lübnanlı ailelerin Türk pilotlarının kaçırılması ile bir alakasınin olmayacağını vurgulayan Avali, gözaltına alınan Sallih’in serbest bırakılmaması halinda ailelerin ayaklanabileceği uyarısında tespit edil-di. İstanbul’dan Beyrut’a yolcu taşıyan THY uçağının personelini havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı grup, Türk pilot Murat Akpınar ile pilot yardımcısı Murat Ağca’yı kaçırmış, ötek i mürettebatı serbest bırakmıştı. Olayı, “İmam Rıza’nın Ziyaretçileri” şeklinde tanımlayan grup üstlenmişti. Lübnan’dan İran’a ziyarete gitmiş olan 11 Lübnanlı, geçen se-ne mayıs ayında İran’da İmam Ali Rıza’nın türbesini ziyaretlerinin arkasından karayolu ile ülkelerine dönerken Suriye’nin Azaz kenti yakınlarında kaçırılmıştı. Kaçırılanlardan ikisi daha sonra Türkiye’nin ara buluculuğu ile serbest bırakılmıştı. olay ile alaka-lı ÇARPICI İDDİALAR Lübnan ’ın başkenti Beyrut’ta cuma günü kaçırılan Türk Hava Yolları’nda görevli iki pilot Murat Ağca ile Murat Akpınar hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. Taraf Gazetesi Hizbullah ’a yakınlığı ile bilinen Diyar Gazetesi’ne dayandırarak verdiği haberde iki pilotun da Bekaa Vadisi’nde tutulduğunu yazdı. Lübnan’da Hizbullah’ın yayım organı şeklinde bilinen El Nahar Televizyonu, kaçırma olayının iki haftadır planlandığını öne sürdü. Habere göre, bu süre içinde Türk Hava Yolları personelinin havaalanından ayrılma saatleri ve gidiş geliş güzergahları takip edildi Yine Hizbullah’a yakınlığı ile bilinen yayım organlarından Diyar gazetesi ise her iki pilotun da Bekaa Vadisi’nde tutulduğunu yazdı. Gazetenin iddiasına göre, pilotlar başkent Beyrut’un 85 km kuzeydoğusundaki Baalbek kentinin banliyölerinde tutuluyor. Ağca ile Akpınar’ın ayrı evlerde tutulduğu da iddialar arasında… Gazete bu bölgenin Hizbullah’ın checkünde olduğunu ifade ederek, “Lübnan ordusunun bu bölgeye girebilmesi için faka t bir katliam yapması gerektiğini” yazdı. Bölge, Suriye sınırına da yakın. Baalbek ile Şam arasında sadece 75 km var. “MUTLAKA KURTARACAĞIZ” Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mansur, Türk pilotların kaçırılmasının, Lübnan’ın güvenlik ve istikrarına yönelik ağır bir darbe olduğunu ifade ederek, “Pilotlar mutlaka kurtarılacak. Bu hadi se iki ülke ilişkilerini etkilemeyecek” diye konuş-tu. hadisede n duyduğu üzüntüyü anımsatan Mansur, “Bu hadises i mutlu bir şekilde nihayetlendirmek için Türkiye ve Lübnanlı görevli kişiler arasında görüşmeler sürüyor. Lübnan güvenlik güçleri hadisenin açıklığa kavuşması ve kaçıranların kimliğinin tespiti için yoğun bir şekilde çalışıyor” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz