Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kabe Genişletme Çalışması Görüntüleri
  • Ana Sayfa » Haber
  • 2 Ocak 2013 - 14:31:54
Kabe Genişletme Çalışması Görüntüleri

Dünyanın pek oldukça çok kenti yeni seneye çeşitli eğlenceler ile girerken, Müslümanların kıblesi olan Kabe de hafriyat çalışmalarıyla girdi.Kabe çevresinde genişletme çalışmalarını yürüten Türk şirketinde çalışan 400 işçi, mühendis ve mimarlar yeni seneye Kabe’nin genişletme çalışmaları ile girerken, Kabe içerisindeki iş makineleri, buldozerler Kabe kapısının karşısındaki katların yıkımını sürdürüyor. Genişletme çalışmalarında, Suudi Arabistan’ın inşa ettiği […]

Kabe-Genisletme-Calismasi-GoruntuleriDünyanın pek oldukça çok kenti yeni seneye çeşitli eğlenceler ile girerken, Müslümanların kıblesi olan Kabe de hafriyat çalışmalarıyla girdi.Kabe çevresinde genişletme çalışmalarını yürüten Türk şirketinde çalışan 400 işçi, mühendis ve mimarlar yeni seneye Kabe’nin genişletme çalışmaları ile girerken, Kabe içerisindeki iş makineleri, buldozerler Kabe kapısının karşısındaki katların yıkımını sürdürüyor. Genişletme çalışmalarında, Suudi Arabistan’ın inşa ettiği bölümlerin büyük bölümü tamamıyla yıkılırken, 10 yıl önce Merve tepesinin inşası sırasında yıkılan ve sonradan tekrardan inşa edilen yapay revakların da büyük bölümü kaldırıldı. 24 saat devam eden çalışmaların sadece namaz vakitlerinde durduğu genişletme çalışmalarının bu bölümünün Ramazan ayına kadar bitirilmesi hedefleniyor.

[r]

Kabe kapısı karşısındaki yapay revaklar böylece önce yine Türk şirketi tarafından hazırlandığı şekilde 40 metre kadar Kabe’ye doğru çekilerek yerlerine konulacak. 3 yıl içinde, Kabe çevresini genişletme çalışmalarının tamamlanması planlanırken, tavaf alanının genişletilmesi ile hacı ve umre adayları için rahatlık sağlanması hedefleniyor. Bu arada umre mevsiminin başlamasıyla beraber Türkiye dahil olmak üzere dünyanın her yerinden Müslümanlar Kabe’yi ziyaret etmeye başladı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • kabenin son görüntüleri
  • kabenin yeni görüntüsü
  • kabeden son görüntüler
  • kabenin son görüntüsü
  • kabenin yeni görüntüleri
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz