Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İzmirde Komşu Kavgasına Kapak Toplama Cezası Verildi
İzmirde Komşu Kavgasına Kapak Toplama Cezası Verildi

İzmir’de komşu tartışmasına ödül gibi ceza verildi. Ceza olarak engellilere tekerlekli sandalye kazandıran mavi kapak kampanyası için 500 mavi kapak topladı. İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde yaşayan 30 yıllık evli Deniz- Abdullah Çelebi çifti, oturdukları apartmanda genç bir komşuyla aidat yüzünden tartıştı. Apartman yöneticisi olan Deniz Çelebi, aidat ödenmesi konusunda komşusuyla karakolluk oldu. Taraflar poliste ifade verip […]

izmirde-Komsu-Kavgasina-Kapak-Toplama-Cezasi-Verildi İzmir’de komşu tartışmasına ödül gibi ceza verildi. Ceza olarak engellilere tekerlekli sandalye kazandıran mavi kapak kampanyası için 500 mavi kapak topladı.
İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde yaşayan 30 yıllık evli Deniz- Abdullah Çelebi çifti, oturdukları apartmanda genç bir komşuyla aidat yüzünden tartıştı. Apartman yöneticisi olan Deniz Çelebi, aidat ödenmesi konusunda komşusuyla karakolluk oldu. Taraflar poliste ifade verip birbirlerini suçladı. poli s ekibi ifade aldıktan sonra olay, savcılığa taşındı. Savcılık, [r] dava açmadan önce tarafların uzlaşmasını rica etti. Uzlaşma, Çelebi çiftinin 500 mavi kapak toplaması, karşı tarafında da bir gününü huzurevinde geçirmesi şartlarıyla kabul edildi. Çelebi çifti, topladıkları mavi kapakları, kampanyayı sürdüren Konak Belediyesi’ne teslim ederek, engellilere tekerlekli sandalye alınması için destek vermiş oldu.Herkesin arasında çıkabilecek bir tartışmanın iyiliğe sebe p olmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Deniz Çelebi, “Avukatlar benden 500 kapak toplamamı rica etti, ben de bunu severek yaptım. Zaten üç yı l önce başlatılan mavi kapak kampanyası için bin 500 kapak toplayıp kaymakamlığa teslim etmiştim. Böyle bir ceza olmasa da bu kapakları toplardım, nitekim toplamaya devam edeceğim. Kapakları toplarken zorlanmadım, komşular da destek verdi. Bir engelliye tekerlekli sandalye sahibi yapabilmek için 40 bin kapak toplamak gereklimuş. Çevremdekilere de haber verip bu sayıyı bulmaya çalışacağım. Yerden aldığım her mavi kapakta engellileri düşündüm, benim de bir gün engelli olabileceğimi aklıma getirdim” diye konuş tu.Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Abdullah Çelebi, takımının taraftar grubu ‘Çarşı’nın örgütlemesiyle yüzlerce kapak topladığını dile getirerek, “Olayın başında bir tartışma vardı ama sevgiye dönüştü. Cezadan önce de yüzlerce kapak biriktirerek kampanyaya destek vermiştik, yine verdik. Kapak toplamaya devam edeceğiz” diye konuş tu.Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, üç sene de bin 800 engellinin sandalye sahibi olduğunu ifade ederek, 1 ton kapakla üç tekerlekli sandalye alınabildiğini söyled i. Tartan, Çelebi ailesinin desteğinin önemini vurgulayarak, “Bu hadisede bir tartışma hayırla, iyilikle, güzellikle sonuçlanmış. Komşular arasında böyle tartışmaların olması çok normal ama cezasının ödül gibi olması çok iyi. Mavi kapak kampanyası en anlamlı, en sevgi dolu sosyal sorumluluk tasarımı. Tam anlamıyla bir mavi seferberlik. 1 ton kapakla üç tekerlekli sandalye alabiliyoruz. Bir sene de 2 bin 500 engelliyi sandalye sahibi yapmayı hedefledik. Bu kapaklar dünyada 300 yı l kalabiliyor, geri dönüşüm sistemiyle çevre kirliliğini de önlemiş oluyoruz. Ekonomiye de katkısı çok büyük” diye konuş tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz