Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İstanbul Alet Sarayı Hakim Katibi Silahla Rehin Aldı
İstanbul Alet Sarayı Hakim Katibi Silahla Rehin Aldı

İstanbul ili Adalet Sarayı’nda bir hakim, aşık olduğu iddia edilen kadın katibi silahla rehin aldı. İstanbul ili Adalet Sarayı’nda bir hakim, aşık olduğu iddia edilen kadın katibi silahla rehin aldı. Savcı ve polisekiplerinin devreye girmesiyle eyleminden vazgeçen hakim adliyeden ayrıldı. Dün gerçekleşen hadisede n sonra hakkında araştır ma başlatılan hakimden haber alınamadığı söylen di.Olay adliyenin […]

istanbul-Alet-Sarayi-Hakim-Katibi-Silahla-Rehin-Aldiİstanbul ili Adalet Sarayı’nda bir hakim, aşık olduğu iddia edilen kadın katibi silahla rehin aldı.

İstanbul ili Adalet Sarayı’nda bir hakim, aşık olduğu iddia edilen kadın katibi silahla rehin aldı. Savcı ve polisekiplerinin devreye girmesiyle eyleminden vazgeçen hakim adliyeden ayrıldı. Dün gerçekleşen hadisede n sonra hakkında araştır ma başlatılan hakimden haber alınamadığı söylen di.Olay adliyenin ikinci katında bulunan 35. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin kaleminde meydana geldi.[r]. Asliye Ceza Mahkemesi’nin hakimi Ümit Y.E.(64), eski katibi 30 yaşındaki Zeynep R. D.’nin çalıştığı odaya indi. Mesai saati bitiminde yaşanan hadisede hakim Ümit Y.E. odanın kapısını kapattıktan sonra silahını çekti. Katibe aşık olduğu iddia edilen hakimin ‘Seni de kendimi de vuracağım. Beni ne hale düşürdün.’ diye bağırdığı kaydoldu.Kadın katip adliyenin iç haberleşme sisteminden ötek i odadaki arkadaşına durumu diye konuş tu. Bunun sonucu evve l adliye güvenliğine daha sonra da nöbetçi savcıya haber verildi. Nöbetçi savcı birlikt eindeki poli s ekibi ekiplerile birlikt e hakim ve katibin yer aldı ğı odaya gitti. Nöbetçi savcı bir zaman odanın kapısını açması için hakim ile konuştu. Bir zaman sonra hakim odanın kapısını açtı. Ağlayarak polise sığınan katip Zeynep R. D. hakimin kendisini öldürmek rica ettiğini iddia etti.Hakimler ve Savcılar Kanunu gereği hakim Ümit Y. E. hakkında poli s ekibi ekipleri ve savcı herhangi bir işlem yapamadı. Hakim bu nede n le adliyeden ayrıldı. Katip Zeynep R. D.’nin ise ifadesi alındı. Hakimden şikayetçi olan katibin ifadesinde, “Hakim çalıştığım odama geldi. Kapıyı kilitledi. ‘Beni ne hallere düşürdün, seni de kendimi de öldüreceğim’ diye konuş tu. Daha evve l onun yanında katiptim. Beni uzun zamandır taciz ediyordu. Tacizlere dayanamayınca durumu Adalet Komisyonu’na bildirdim. Komisyon benim yerime değiştirdi. En sonunda adliyede bulunan Adalet Bakanlığı müfettişlerine şikayette bulundum. Bunun sonucu ifadem alındı ve hakim hakkında araştırma başlatıldı.” diye konuş tuği bildiril di.Olayın arkasından adliyedeki temizlik görevlilerinin de ifadesi alındı. İddiaya göre hadisenin arkasından hakim Ümit Y. E. silahını temizlik görevlilerine vermek rica etti. Silahın oyuncak olduğunu anımsatan hakim, temizlik görevlilerinden silahı çöpe atmasını rica etti. faka t temizlik görevlileri silahı almak istemedi.Hakim Ümit Y.E. dün yaşanan hadisenin arkasından bugün adliyeye gelmedi. Herhangi bir mazeret de bildirmediği öğrenilen hakiminden bilgi alınamadığı kaydoldu.Hakim hakkında daha evve l araştırma başlatan Adalet Bakanlığı müfettişlerinin meseleyi Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’na intikal ettirdiği bildiril di. Müfettişler hakim Ümit Y. E.’ye ifadesini almak için ulaşmaya çalışıyor. Nerede olduğu bilinmeyen hakim Ümit Y. E.’nin eşinin de aynı adliyede hakim olduğu ifade edildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz