Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Instagramda Virüs Var Dikkat
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:29:59
Instagramda Virüs Var Dikkat

Instagramda virüs var dikkat…Hacker’ların, sahte hesap oluşturmak için daha önce kredi kartı bilgisi çalmak için kullandıkları bir virüsten yararlandıkları söylen di.Sosyal medya ağlarının baş ağrısı haline gelen sahte takipçiler, şimdi de en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’a bulaştı. Hacker’lar, sahte beğeni ve hesapları reklam içerikli paylaşımları önplanaçıkararak para kazanmak için kullanıyor.Facebook ve Twitter’ın […]

Instagramda-Virus-Var-DikkatInstagramda virüs var dikkat…
Hacker’ların, sahte hesap oluşturmak için daha önce kredi kartı bilgisi çalmak için kullandıkları bir virüsten yararlandıkları söylen di.
Sosyal medya ağlarının baş ağrısı haline gelen sahte takipçiler, şimdi de en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’a bulaştı.

Hacker’lar, sahte beğeni ve hesapları reklam içerikli paylaşımları önplanaçıkararak para kazanmak için kullanıyor.Facebook ve Twitter’ın yakın zamanda yaptıkları sahte hesap ve takipçi silme operasyanlarından [r] bir tanesine Instagram’da şahit olabilir.Reuters’ın verdiği bilgiye göre, hacker’lar Instagram’da sahte hesap oluşturmak için Zeus adlı yazılımı kullanıyor. FBI, 2010 ‘da hacker’ların Zeus kullanarak ABD bankalarından 70 milyon dolar çaldıklarını açıklamıştı.Mashable’ın haberine göre, Isntagram’da yapılan paylaşımların sahte hesaplar tarafından beğenilmesi, belli hashtag’lere odaklanan paylaşımların önplanaçıkarılması ve sahte takipçilerin oluşması, markaların işine yarayan bir durum. Hatta, birtakım paylaşımların ne kadar önplanaçıktığı, sayısız büyük markanın kullandığı Instagram’da kredi kartı numaralarından dahi değerli olabilir.SAHTE HESAPLARA KARޞI HAZIRLIKLI

Video paylaşım özelliğini de hayata geçirmesiyle küresel markaların daha fazla kullanmaya başladığı Instagram, sahte hesaplara karşı hazırlıklı olduklarını önplanasürdü.ޞirket, sahte hesapların belirlenmesi ve bloke edilmesi için teknik sistemleri yer aldı ğınu belirterek, “Hizmetimizdeki spami azaltmak ve sahte hesapların oluşturulmasını engellemek için önemli bir şekilde çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.Bulut bilişim ve veri depolama devi EMC’nin güvenlik bölümü RSA’nın verilerien göre, 1000 Isntagram beğenisi reklamcılara tahmini 30 dolara mal oluyor. 1000 kullanıcının değeri ise 15 dolar. Paket halindeki ‘beğeni’ ve sahte kullanıcılar ise internet üzerindeki hacker forumlarda satışta.Instagram, hacker’lar için oldukça karlı. Öyle ki, 1000 kredi kartı numarasının maliyeti kazancı sadece 6 dolar oluyordu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz