Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

İmralı Görüşmelerinin Bilinmeyen Gerçekleri
İmralı Görüşmelerinin Bilinmeyen Gerçekleri

imralı’ya gitmiş olan heyette bulunan Altan Tan, görüşmenin ayrınntılarını anlattı.imralı ‘ya gitmiş olan heyette bulunan BDP Diyarbakır ili Milletvekili Altan Tan , adada konuşulanların ayrınntılarını ilk kez açıkladı.BDP‘li Tan CNN Türk‘te yayımlanan Tarafsız Bölge‘ye misafi r oldu. işte Altan Tan ‘ın izahatlarının satır başları:GÖRÜŞžME NE KADAR SÜRDÜ?1,5 saat imralı’ya ulaşmak sürdü. Görüşmeden ev-vel tahmini 2 […]

imrali-Gorusmelerinin-Bilinmeyen-Gercekleriimralı’ya gitmiş olan heyette bulunan Altan Tan, görüşmenin ayrınntılarını anlattı.
imralı ‘ya gitmiş olan heyette bulunan BDP Diyarbakır ili Milletvekili Altan Tan , adada konuşulanların ayrınntılarını ilk kez açıkladı.BDP‘li Tan CNN Türk‘te yayımlanan Tarafsız Bölge‘ye misafi r oldu. işte Altan Tan ‘ın izahatlarının satır başları:GÖRÜŞžME NE KADAR SÜRDÜ?1,5 saat imralı’ya ulaşmak sürdü. Görüşmeden ev-vel tahmini 2 [r] saat MiT’ten gelecek heyeti bekledik. Hava koşulları nedeni ile helikopterle gelemediler, deniz yolu kullandılar. Bu beklemelerden sonra görüşme tahmini 3 saat sürdü.HEYETi KiM KARޞILADI?Heyeti adanın güvenliğinden 1. dereceden sorumlu kişisi olan Albay karşıladı.GÜVENLiK ÖNLEMLERi ARTTIRILDIAltan Tan, Sırrı Süreyya Önder’in adadaki güvenlik tedbirlerinde artış olduğunu fark ettiğini de belirt-ti.FELAKET OLURimralı’da yapılan görüşmelerden sızan bilgilerde yer alan ve toplum arasında tartışılan “Öcalan’ın ‘felaket’ olur” sözünün hatırlatıldığı Altan Tan, Öcalan’ın ‘felaket olur’ diye konuş tuği hali anlattı.”Öcalan paradigmanın değiştiğini yeni bir Ortadoğunu’nun kurulduğunu belirt-ti. Yeni Türkiye’yi inşa edemezsek, Kürtler’le Türkler oturup anlaşamazsa bu felaket olur. Bu sorunları daha da derinden yapılmışnleştirir. Çatışma ve felaketler herkesin zararına olur.1993’TEN BERi BARIޞ iSTiYORAltan Tan, Öcalan’ın sözleri ile alakaalı şunları da söyledi:Ben Turgut Özal döneminden beri bunu yapmak istiyorum. 1993’ten beri ateşkesi istiyorum. Ben aynı iradeyi yeni ortaya koymuş değilim. Ben diyaloglar içerisindeyim.BAޞBAKANI YANLIޞ YÖNLENDiRDiLERGelinen son süreçte birileri Başbakanı yanlış yönlenderdi. KCK tutuklamaları. Bu bir zaman kaybıdır.iLK KEZ BU KADAR KARARLIYIZHer iki taraf da başırın gelmesi için kararlı. ilk kez bu kadar net.2-3 HAFTA SONRA DEMiRTAޞ NE AÇIKLAYACAK?BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın bugün belirt-tiği ‘2-3 hafta içerisinde izah yapılacağı’ sözleri sonucu Altan Tan’a Demirtaş ne açıklayabilecek sorusu soruldu.işte Tan’ın bu soruya verdiği yanıt:1-2 gün içerisinde imralı’dan, Abdullah Öcalan’dan bir mektup gelecek. Bu mektubun arkasından BDP görüşlerini belirleyecek. Bu süreçte Kandil, Avrupa kendi görüşlerini bildirecek. Biz de bu değerledirmeleri imralı’ya bildireceğiz. Bu süreçte yaşananlar ve alınabilecek kararlar 2-3 hafta sonra açıklanacak. Süreci uzatmayacağız en geç iki hafta içerisinde sonuca ulaştıracağız.ATEޞKES OLabilecek MI?PKK’nın sınır dışına çıkması ve silahların bırakılmasına dairbir takvimin olup olmadığı sorulan Altan Tan, silahlar ile alakaalı yol haritasını Öcalan’ın mektubunda çizeceğini belirt-ti ve ekledi:”Türkiye, demokratikleşirken Kürtler de hissesini alcak. PKK ‘da kademeli şeklinde çekilecek.PKK’nin ne karar vereceği PKK’yi ilgilendirir. Öcalan’ın vurguladığı demokratik Türkiye olması gerektiği. Yollayacağı mektupta ayrınntıları izah edecek. Yol haritası yazacağı mektupta belli olacak.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz