Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

IBM
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:53:55
IBM

Dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel, dev bir güvenlik tasarımı için kolları sıvadı.Yarı-iletken üretiminde dünyanın bir numarası olan Intel, israil’de güvenlik yazılımlılarına odaklanan bir laboratuvar kuracak. ޞirketin bu kapsamda küresel siber suç önleme firması Trusteer’i satın aldığı belirtilirken, TechCrunch, satın alımda harcanan paranın 1 milyar dolar olduğunu iddia etti. TechCrunh, IBM’in 1 milyar dolarlık ödemenin […]

IBMDünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel, dev bir güvenlik tasarımı için kolları sıvadı.
Yarı-iletken üretiminde dünyanın bir numarası olan Intel, israil’de güvenlik yazılımlılarına odaklanan bir laboratuvar kuracak.

ޞirketin bu kapsamda küresel siber suç önleme firması Trusteer’i satın aldığı belirtilirken, TechCrunch, satın alımda harcanan paranın 1 milyar dolar olduğunu iddia etti. TechCrunh, IBM’in 1 milyar dolarlık ödemenin sadece [r] 10 milyon dolarlık kısmını kendi kaynakalarından karşıladığını önplanasürdü.

Güvenlik yazılımları geliştiren Trusteer, bu alanda Symantec ve McAfee gibi devlere karşı rekabet veren bir firma.

IBM’in verdiği bilgiye göre, Trusteer’ın müşterileri arasında ABD’nin en büyük 10 bankasından yedisi; ingiltere’nin en büyük 10 bankasından da dokuz tanesi bulunuyor. IBM, Trusteer’ı satın alarak kendi incele-me firmalerine malik olan Symantec ve McAfee’in izinden gitmiş oldu.

LABORATUVAR iSRAiL’DE OLACAK

IBM, satın alım hakkında verdiği demeçte, Trusteer’ın sadece Web tabanlı kötü amaçlı yazılımlara karşı çözümler sunmakla kalmadığını, her türlü finansal işlemin denetimden geçirilebileceğini, bu işlemlerin mobil cihazlarda güvenli bir şekilde yapılmasını sağlayacağını söyled i.

israil’de Ar-Ge birimi bulunan IBM, son şeklinde hamlesiyle internet güvenliğine odaklanan ilk laboratıvarını kurmuş olacak. IBM, yine israil’de kurulabilir olan laboratuvarda mobil, uygulama güvenliği, APT (Gelişmiş Siber Tehditler), kötü amaçlı yazılımlar, finansal suçlar ve daha fazla alanda incele-me yapılacağını söyled i.

VentureBeat, 2006’da Boston’da kurulan Trusteer’ın Tel Aviv’de de bir ofisi yer aldı ğına dikkat çekti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz