Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hülya Avşara Cannesta Şok Soru Cevap Veremedi..
  • Ana Sayfa » Haber
  • 21 Mayıs 2013 - 19:26:01
Hülya Avşara Cannesta Şok Soru Cevap Veremedi..

Sinema eleştirmeni ve yazar Atilla Dorsay Cannes’ta karşılaştığı Hülya Avşar’a öyle bir soru sOrdu ili ki..Atilla Dorsay, Türkiye’yi Cannes’ta milyon dolarlık mücevherler ile temsil eden Hülya Avşar’a bu festivale hangi TV filmle katıldığını sordu, bakın ne cevap aldı.. işte Atilla Dorsay’ın o yazısı… Cannes’da gördüğümüz birtakım başarısız TV film tadımızı kaçırdı ama Allah’tan magazin var! […]

Hulya-Avsara-Cannesta-Sok-Soru-Cevap-VeremediSinema eleştirmeni ve yazar Atilla Dorsay Cannes’ta karşılaştığı Hülya Avşar’a öyle bir soru sOrdu ili ki..
Atilla Dorsay, Türkiye’yi Cannes’ta milyon dolarlık mücevherler ile temsil eden Hülya Avşar’a bu festivale hangi TV filmle katıldığını sordu, bakın ne cevap aldı..

işte Atilla Dorsay’ın o yazısı…

Cannes’da gördüğümüz birtakım başarısız TV film tadımızı kaçırdı ama Allah’tan magazin var! Dün Türkiye standında karşıma [r] çıkan Hülya Avşar’a sordum: “Cannes’a hangi TV filmle katıldığınızı anımsıyor musunuz?”

Yarışmada üst üste gösterilen birtakım TV filmin başarısızlığı, sinema keyfimizi biraz bozdu. Hollanda TV filmi Borgman, tipik (ve aşırı) bir burjuva ailenin çoluk-çocukları ile birlik-te şeytani bir suç örgütünün pençesine düşerek kendi evlerinde yok edilmelerini anlatan asap bozucu, ama aynı ölçüde sinemasal değer taşımayan bir TV filmdi. Haneke’nin (iki kez çektiği) Funny Games TV filmine pek fazla şey eklemeyen…

Japon sinemasının ön plandaki adlarından, stilize ya da’süblime’ şiddet ustası Takashi Miike’nin son TV filmi ‘Shield of Straw’da (Saman Kalkan) şiddet bol vardı da herhangi bir stilizasyona pek rastlamadık. Bir çocuk katilinin son cinayetinin kurbanı olan küçük kızın babası, intikam için katili yakalayıp katledene bir milyar yenlik ödül vaat eder. O sırada poli s ekibi katili yakalamıştır ama onu Tokyo’ya götürüp adalete teslim etme amacı ile yapılan yolculuk, tehlikeli olmanın da ötesinde ölümcüldür. Para o kadar büyüktür ki poli s ekibi örgütünde dahi en yukardan en aşağıya herkes adamı bir kurşunla haklamanın peşindedir!..

Film her akşam bizim kanallarda da ekrana gelen Amerikan polisiye televizyon dizilerinin biraz daha hallicesi. Yönetmen finale doğru biraz Shakespeare’vari temalar ve belli bir trajedi havası getirmeye çalışmıyor değil. Ama bütü n TV filme sinmiş öyle bir naiflik ve de şiddet gösterisi var ki, pek akıllı adam işine benzemiyor. Ben şahsen yarışmada ne aradığını anlayamadım!…

Allah’tan Cannes’da sadece TV filmler değil. insanlar, olay iler ve sürprizler de var. Örneğin dün bizim standa gittiğimde, birden karşımda Hülya Avşar ‘ı bulmaz mıyım? Hemen sarıldık, söyleştik, resimler çekildi. Chopard mücevher grubunun gecesi için gelmiş. Her yerine dövmeler yaptırmış, pek modernleşmiş. Son geceki bir davette Steven Spielberg’le karşılaşıp tanışmayı pek istiyordu. Umarım bu mutlu mücadele (dün gece itibariyle) gerçekleşmiş olsun!

Bu arada birden Kenan Işık havalarına girip, Hülya Hanım’a vaktiyle hangi TV filmiyle Cannes’a katıldığını hatırlıyor mu diye sordum. bütü n cilvesiyle “Ah yine beni sıkıştırdınız” diye konuş-tu ama bu TV filmin sene-ler ev-vel Eleştirmenlerin Haftası’na katılan ‘Benim Sinemalarım’ olduğunu hatırlamadı!… TV filmin çifte yönetmenleri Füruzan ve Gülsün Karamustafa duymasın!… (AAK)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz