Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

HTR2B Filminin Konusu Nedir
  • Ana Sayfa » Magazin
  • 30 Aralık 2012 - 10:44:42
HTR2B Filminin Konusu Nedir

Yerli korku filmi ‘HTR2B’nin yönetmeni Osman Evre Tolga, filmine 18 yaş sınırı getirilmesini doğru buldu. Dün vizyona giren korku filmi ‘HTR2B: Dönüşüm’ün yönetmeni Osman Evre Tolga ile oyuncuları Canan Matkal ve Teoman Kumbaracıbaşı; a Haber’de Şirin Sever’in sunduğu ‘Jurnal’e konuk oldu. Yönetmen Tolga, kanlı sahneleriyle dikkat çeken filmle ilgili şunları anlattı: BİR GEN İSMİFilme adını […]

Filme-18-Yas-Siniri-Gelmesine-SevindimYerli korku filmi ‘HTR2B’nin yönetmeni Osman Evre Tolga, filmine 18 yaş sınırı getirilmesini doğru buldu.

Dün vizyona giren korku filmi ‘HTR2B: Dönüşüm’ün yönetmeni Osman Evre Tolga ile oyuncuları Canan Matkal ve Teoman Kumbaracıbaşı; a Haber’de Şirin Sever’in sunduğu ‘Jurnal’e konuk oldu. Yönetmen Tolga, kanlı sahneleriyle dikkat çeken filmle ilgili şunları anlattı: BİR GEN İSMİFilme adını veren HTR2B; hepimizde bulunan, iyi ama mutasyona uğradığında insanı vahşileştiren bir genin ismi. Genle alakalı yapılan bir araştırmayı okudum ve 227 azılı suçlunun ortak noktasının; genlerindeki mutasyon olduğunu öğrendim. İzleyicilerde, “Bu nasıl isim?” diyerek merak uyandırmayı istedim. Algıda farklılık yaratacak, cesur bir isim koymayı özellikle tercih ettim.YAZARKEN DE ÇOK KORKTUMBugüne kadar 200’den fazla reklam çektim. Korku filmi çekiyorum ama korku filmlerini izleyemem. Senaryoyu yazarken de çok korktum! Aslında bir korku filminin içinde yaşıyoruz. Üçüncü sayfa haberleri çok korkunç.Filme 18 yaş sınırı getirilmesine üzülmedim. Bu; filmin ne kadar sert olduğunu gösteriyor. Bu normal; biz bunu istiyorduk zaten. Filmden çıktıktan sonra biraz düşünmelerini istiyorduk. Farkındalık yaratmaya çalıştık.EŞİMİ DE OYNATTIM200 dönümlük ormanlık arazi içinde iki evim var. Eve gelen herkes “Korkmuyor musun?” diyordu. Ben de buradan yola çıkarak filmi de kendi evimde çektim. Eşimi de oynattım. Eşim; havuzdaki ölü kadını oynadı!Korku filmlerine artan bir talep var. Korkmak bir duygulanma biçimidir. Korku ve mutluluk, en temel iki duygudur. İnsanlar mutlu olmak istedikleri kadar korkmak da isterler.DİNİ MOTİFLERE EĞİLİYORLARYerli korku filmlerinde çoğunlukla dini motifler işlendi. Bizim filmimizde o yok. Biz aslında birbirimizden korkmalıyız ve neye dönüşeceğimizi bilmiyorsak, kendimizden de korkmalıyız. İnsanın insana yaptığını hiçbir canlı yapmıyor bu dünyada.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz