Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hıncal Uluçtan Rtüke Son Uyarı; Siz Sussanız Ben Susmayacağım
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:37:25
Hıncal Uluçtan Rtüke Son Uyarı; Siz Sussanız Ben Susmayacağım

Sabah yazarı Hıncal Uluç, RTÜK’ü hangi alanda görevini yapmamakla suçladı ve bir kez daha göreve çağırdı?RTÜK’e son çağrı!..Bu ülkede ne işe yaradığını anlamakta gerçekten zorlandığim bir kurum var. RTÜK!.Pardon, inkar etmeyelim bir işleri var.. Kazablanka TV filmini yayımlarken, Humprey Bogart’ın simgesi sigarayı sıkıysa mozayıklamak.. içki mozayık, arkadaki dükkanın adı mozayık, masadaki kola mozayık. işleri TV […]

Hincal-Uluctan-Rtuke-Son-Uyari-Siz-Sussaniz-Ben-SusmayacagimSabah yazarı Hıncal Uluç, RTÜK’ü hangi alanda görevini yapmamakla suçladı ve bir kez daha göreve çağırdı?
RTÜK’e son çağrı!..

Bu ülkede ne işe yaradığını anlamakta gerçekten zorlandığim bir kurum var. RTÜK!.
Pardon, inkar etmeyelim bir işleri var.. Kazablanka TV filmini yayımlarken, Humprey Bogart’ın simgesi sigarayı sıkıysa mozayıklamak.. içki mozayık, arkadaki dükkanın adı mozayık, masadaki kola mozayık. işleri TV film seyretme zevkinin içine tükürmekse, onu [r] fevkalade başarı ile yapıyorlar..
Ama işleri eğer bu milletin adam gibi TVizlemesini sağlamaksa, orda ilkeleri “Erkekliğin onda dokuzu kaçmak, onda biri hiç görünmemek..”

Tüm, ama bütü n televizyonlarımız, RTÜK’ün adeta ihlal edilsin diye bin açık kapı bırakarak hazırladığı reklam yönetmeliğini paramparça ediyorlar..
RTÜK’ten gık yok.. Niye yok?.

Çünkü reklamların yüzde bilmem kaçı otomatik kesilip RTÜK’e gidiyor..
Efendim, RTÜK kurallarına göre en uzun reklam arası 6 dakika..
Dün gece saat tuttum.. Tam 15 dakika sürdü ara..
RTÜK şimdi izah yollar.. Efendim şöyleymiş de, böyleymiş de..
Palavra..

Amerika’da, yasal süreyi 1 saniye geçir bakalım.. Adamı paramparça ederler..
Bu ülkede ben reklam verenlere şaşıyorum. Herkes aranın 15 dakika olduğunu biliyor ve kimse reklam izlemiyor. O zaman bu milyarlarını niye yağdırıyorlar?. Gerizekalı mı bunlar?.
Yahu RTÜK.. Hadi işi bilmiyorsun.. Gidip baksana nler nasıl yapıyor?. Amerika ne yapıyor, ingiltere, Fransa.. Almanya.. Bu rezillik niye onlarda yok da bir bizde var?. Suçlu siz olmayasınız sakın?.

işte futbol sezonu başladı.. Size Geçtiğimiz ay yalvardım. “Bir canlı şeklinde yayım yönetmeliği yapın, bu se-ne temiz maç izleyelim” diye.. Okuyan oldu mu içinizde?. görevlendirilmiş adamlarınız var. Mutlak kesip önünüze koymuşlardır, saba h saatlerin de okuma iseniz , muhatap bizzat şahıslarınız olduğu için..
Okuyan tek şa-hıs çıktı mı içinizde?. Her maç günü en az 25 milyonu ekran başında toplayan yayımı temizlemek aklınızdan geçti mi acaba?.

işte, Süper Kupa maçının bitiminde Türkiye’nin 20 yıldır özlediği sahneler yaşandı. Kazanan Galatasaray Takımı ve kaybeden Fenerbahçe Takımı futbolcuları sarmaş dolaş oldular. Emre, bütü n rakipleri yanlarına gidip teker teker öptü..

atv izleyicileri bu oldukça çok ehemmiyetli sahneleri göremediler. Çünkü, hakemin düdüğü ile birlik-te reklama girildi, bu oldukça çok duygusal, oldukça çok insancıl ve oldukça çok eğitici, örnek sahneler yayımlanmadı. Suçlu atv mi?. Ben atv müdürü olsam başka şey yapar mıyım?. Herkes işin suyunu çıkarırken, ben kurumuma zarar verir miyim?. Tersine haksız rekabet yaratır mıyım?.

Bu rezaleti, bu utancı, bu ayıbı önlemenin tek yolu var. RTÜK’ün adam gibi, açık kapı bırakmayan, net, yorumsuz reklam yönetmeliği hazırlaması. O zaman bütü n televizyonlar eşitlenir. O zaman uyanıklık kalmaz. O zaman biz ekran başında insan olduğumuzu, adam yerine konduğumuzu, eşek muamelesi görmediğimizi anlarız..

Ne diye konuş-tuğimi anladınız mı RTÜK üyeleri?. Anlayan biriniz çıktıysa, iki satır yazar mı?. Aynen yayımlayacağım, söz.. Harfi harfine.. imlanızı dahi düzeltmeden..
Hadi biriniz çıkın.. Çıkın yahu?.

Çıkın da, ekran pisliği içerisindeki maçlardan, 15 dakika aralar ile izlenen programlardan nasıl kurtulacağımızı anlatın..

Ya da deyin ki..
“Canınız cehenneme.. Biz RTÜK’ün aldığı yüzdeye bakarız. Gerisi umurumuzda değil. O saydığın ülkeler, Amerika, ingiltere, Almanya, Fransa, italya uygar ülkeler.. Bizim uygarlık neyimize?.. Paralar tıkır, benim kuralım budur..”
Susmanız bu demek olacak, ceksiniz..
Bir şey daha ceksiniz?.
Siz sus iseniz dahi ben susmayacağım..
Sizi konuşturana dek yazacağım!..

Hıncal Uluç’un yazısının heps i için tıklayın

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz