Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Havuzda Çocukları Bekleyen Tehlike
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:56:52
Havuzda Çocukları Bekleyen Tehlike

Havuzda çocukları bekleyen tehlike…Havuzlarda misafirin burun floraları ve ciltlerindeki bakteriler ile genital akıntılara bulaşmış bütü n mikroplar havuz suyuna geçiyor. Bu da duyarlılığı daha fazla olan çocukları daha oldukça çok etkiliyor.İstanbul ili – Sağlık için gerekli şartlara malik olmayan havuzlar dışında kimi zaman da kanalizasyon bulaşan deniz suyu çocuklarda özel olarak idrar yolu enfeksiyon olasılığını […]

Havuzda-Cocuklari-Bekleyen-TehlikeHavuzda çocukları bekleyen tehlike…
Havuzlarda misafirin burun floraları ve ciltlerindeki bakteriler ile genital akıntılara bulaşmış bütü n mikroplar havuz suyuna geçiyor. Bu da duyarlılığı daha fazla olan çocukları daha oldukça çok etkiliyor.
İstanbul ili – Sağlık için gerekli şartlara malik olmayan havuzlar dışında kimi zaman da kanalizasyon bulaşan deniz suyu çocuklarda özel olarak idrar yolu enfeksiyon olasılığını artırabiliyor. yakınında kulak enfeksiyonları, göz iltihabı, mantar ve ishal gibi sıkıntı-lar da görülebiliyor.

Çocukların bakterilere karşı erişkinlere göre oldukça [r] çok daha duyarlı olduklarına vurgu yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. ismail Gönen, çocukları havuz ve denizde idrar yolları enfeksiyonlarından korumanın yolları hakkında şunları söylüyor: “Sadece havlu ile kurulanmak işe yaramaz. faka t bakterilerin üremeleri için uygun ortam oluşturan nemli mayoların çıkarılmasıyla, çocuklarınızı korumak için en büyük önlemi almış olursunuz. Denizden ya da havuzdan çıkmasının ardından mutlaka duşta yıkanmalı ve sonrasında kuru kıyafetler giyilmelidir. ayrıyetten idrar yolu enfeksiyonlarından korunmak için genel önlem olarak, bol miktarda sıvı alınmalı ve özel olarak de şeker içeriği düşük meyve suları bolca tüketilmelidir. Sıvı alımı idrar yola enfeksiyonlarından korunmak için oldukça çok önemlidir.

YÜZMEDEN ev-vel DE DUޞ ALIN

Denize girmek havuz suyuna kıyasla daha güvenlidir. Havuzdan bulaşan hastalıkların çoğu klorlama, filtreleme ve temiz su ilave edilmesi gibi yöntemler ile önlenebilir. Yüzme öncesinde mutlaka duş alınmalıdır. Bu şekilde vücuttaki ter, idrar ve dışkı ile bulaşmış enfeksiyon potansiyeli taşıyan etkenlerinin uzaklaştırılması sağlanmış olur.

KIZ ÇOCUKLARINDA DAHA FAZLA GÖRÜLÜR

idrar yolu enfeksiyonu geçiren çocuklarda yüksek ateş, bulantı, kusma, karın ağrısı, idrarında kan görülmesi, kötü kokulu idrar en sık görülen şikayetlerdir. Yakın zaman içerisinde havuzda bulunan çocuklarda bu şikayetlerden herhangi biri mevcutsa en az zaman içerisinde hekime başvurmalıdır. idrar yolu enfeksiyonları kız çocuklarında anatomik sebepler nedeni ile erkek çocuklara göre daha sık görülmektedir. idrar yolu enfeksiyonu içerisinde de en sık sistit (idrar torbası iltihabı) görülmektedir. idrar yolu enfeksiyonu tedavi edilmezse önemli böbrek hasarına yol açabilir.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz