Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Hakemlere Adım Adım Takip
  • Ana Sayfa » Haber
  • 20 Ağustos 2013 - 08:20:10
Hakemlere Adım Adım Takip

Hakemlere adım adım takip…Süper Lig’de geçen sezon oynanan birtakım maçlarda hakem odalarına gizli kamera ve dinleme cihazı yerleştirildiği görül-dü.İstanbul ili – Süper Lig maçlarının oynandığı birtakım statlardaki ‘hakem odalarının izlendiği’ bilgisi hakem camiasını şoke etti. Olay, Sapanca’daki yaz seminerinde Temsilciler Kurulu Başkanı Fatih Tanfer’in konuşmasında görül-dü. iddialara göre Tanfer, “Üç statta temsilcilerimiz check yapar iken […]

Hakemlere-Adim-Adim-TakipHakemlere adım adım takip…
Süper Lig’de geçen sezon oynanan birtakım maçlarda hakem odalarına gizli kamera ve dinleme cihazı yerleştirildiği görül-dü.
İstanbul ili – Süper Lig maçlarının oynandığı birtakım statlardaki ‘hakem odalarının izlendiği’ bilgisi hakem camiasını şoke etti. Olay, Sapanca’daki yaz seminerinde Temsilciler Kurulu Başkanı Fatih Tanfer’in konuşmasında görül-dü. iddialara göre Tanfer, “Üç statta temsilcilerimiz check yapar iken gizli kamera buldu” dedi, “Kameraları kim yerleştirdi?” sorusuna ise [r] cevap vermedi.

Zaman gazetesinin haberine göre, hakem camiasını şoke eden olay, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun, 2013 yılı-2014 sezonu öncesinde Sapanca’da tertiplediği yaz seminerinde patlak verdi.

Üst klasman hakemleri ile gözlemci ve mentörleri yeni talimatlar hakkında bilgilendiren Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Fatih Tanfer’in, kürsüden skandal sayılabilecek bir bilgiyi paylaştığı söylen di.

iddialara göre Tanfer, temsilcilerin maçtan ev-vel neler yapması gerektiğini anlatırken “Süper Lig maçlarının oynandığı üç statta temsilcilerimiz bu checkleri yapar iken birtakım gizli kamera buldu” diye konuş-tu. Statların hangileri olduğunu ve kameraları bulan temsilcilerin isimlerini ise açıklamadı.

Tanfer, İstanbul ili bölgesi Süper Lig yardımcı hakemlerinden Alpaslan Dedeş’in “Statlara kamera yerleştiren kulüpler ve şahıs-lar kimlerdir? Bu meselede ne gibi bir işlem yaptınız?” sorusu karşısında ise “Gereği yapıldı” demekle yetindi.

Olaydan tedirgin olan hakem, yardımcı hakem ve Merkez Hakem Kurulu üyeleri hakem odalarına gizli kamera yerleştirilmesinin önemli bir mesele olduğunu ifade ederek sorumluların ortaya çıkarılmasını rica etti.

Sapanca’daki toplantının amacı, sezon başlamadan ev-vel hakemleri değişik meselelerde bilgilendirmekti. 19 Temmuz’daki seminerin 1. gününün konuşmacıları arasında Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Fatih Tanfer de yer alıyordu. Tanfer, kürsüden üst klasman hakemleri ile gözlemci ve mentörlere yeni talimatlar konusunda bilgiler verdi. Fatih Tanfer maçların temsilcileri şeklinde yaptıkları uygulamaları toplantıda şu şekilde aktardı:

“Temsilciler her maç öncesinde stadı gezer, soyunma odalarını ve maçla alaka-lı alanları denetler; farkettiklerini rapor haline getirir. Aynı statta oynanan bir sonraki maçta temsilci, bu raporlara bakarak eksiklerin giderilip giderilmediğini denetler.”

Tanfer, konuşmanın devamında skandal sayılabilecek bir bilgiyi de kürsüden paylaştı: “Süper Lig maçlarının oynandığı üç statta temsilcilerimiz bu checkleri yapar iken birtakım gizli kamera buldu.”

Fatih Tanfer, burada stat isimlerini ve temsilcilerin kimler olduğunu söylemedi. Konuşmanın arkasından soru- cevap bölümüne geçildi. Gizli kamera hadises i salonda önemli bir etki uyandırdı. Hakemler, yardımcı hakemler ve Merkez Hakem Kurulu üyeleri gizli kamera konusunun önemli bir mesele olduğunu ifade ederek konunun aydınlığa kavuşturulmasını rica etti.

İstanbul ili Bölgesi Süper Lig yardımcı hakemlerinden Alpaslan Dedeş, söz isteyerek, “Sayın Başkan, bir detaayyı size soracağım. Statlara kamera yerleştiren kulüpler ve şahıs-lar kimlerdir? Bu meselede ne gibi işlem yaptınız?” sorusunu yöneltti.

Temsilciler başkanı Fatih Tanfer, hadisenin ayrınntıına inmekten kaçınarak, “Gereği yapıldı” cevabını verdi. hadi se o gün orada kapansa da gizli kamera hadises i bütü n hakem camiasını tedirgin ediyor.

Sporda ޞiddet yasasına göre böyle bir hadi se karşısında sadece Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kurulları değil, Cumhuriyet Başsavcılığı da araştırma yapabilir.

Ayrıca TFF kendi görev ve yetkilerini kullanarak kanaate dayalı küme düşme işlemini de uygulayabilir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz