Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Grup 571 İzmirlileri Bekliyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:33:51
Grup 571 İzmirlileri Bekliyor

Grup 571 İzmirlileri Bekliyor…2006 yılında kurulan ve dünyada pek oldukça çok çocuk korosunun kurulmasına öncülük eden ismail Uslu önderliğindeki Grup 571 izmir’deki ilk konserini vermeye hazırlanıyor.İzmir ili il Müftülüğü tarafından Yaz Kuran kurslarının bitişi sebebi ile tertiplenen etkinlikte konser vermeleri için davet edilen Grup 571, bütü n izmirlileri İzmir ili Fuar Açık Hava Tiyatrsosu’nda olacak […]

Grup-571-izmirlileri-BekliyorGrup 571 İzmirlileri Bekliyor…
2006 yılında kurulan ve dünyada pek oldukça çok çocuk korosunun kurulmasına öncülük eden ismail Uslu önderliğindeki Grup 571 izmir’deki ilk konserini vermeye hazırlanıyor.
İzmir ili il Müftülüğü tarafından Yaz Kuran kurslarının bitişi sebebi ile tertiplenen etkinlikte konser vermeleri için davet edilen Grup 571, bütü n izmirlileri İzmir ili Fuar Açık Hava Tiyatrsosu’nda olacak konsere davet ediyor. 9-14 yaş arası çocuklardan oluşan koronun Hz. Muhammed’in doğum sene-si olan 571’den esinlenerek [r] Grup 571 adını aldığını anlatan ismail Uslu, “izmir’deki konsere gelebilmek için pek oldukça çok etkinliğimizi iptal ettik. Türkiye’de değişik konserler verdik, Anca k en büyük konserimizi 52 bin şahsıın katılımı ile Kutlu Doğum Haftası’nda Amsterdam’da katıldığımız etkinlikte verdik. Yeni hedefimiz Peygamberimizin doğum gününü bir stadyumda kutlamak. ޞuan bu etkinliği nerede gerçekleştireceğimiz kesinleşmedi. Bu konserde çocuklarımız bütü n peygamberlerin adını Rap şeklinde okumasını planlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde İzmir ili il Müftülüğü ile bu konuşu görüştük, onlarda belki bu etkinliğe biz talip olabiliriz’ diye konuş-tuler” diye konuş-tu.

Tüm enstrümanlarını kendileri çalan ve sadece çocuklardan oluşan Mehter 1453 adında bir mehter takımları da yer aldı ğınu anımsatan Uslu, “Bunun dünyada bir örneği yok” diye konuş-tu.

5 bine yakın konser veren Grup 571’in izmir’deki ilk konseri ise bu akşam saat 18.00’da Fuar Açık Hava Tiyatrosu’nda olacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz