Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Gezi Sakinlerinden Gizlenen Karar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:35:07
Gezi Sakinlerinden Gizlenen Karar

ilk kez Gazeteci-Yazar Alper Görmüş’ün gündeme getirdiği hassas meseleyi Gazeteci-Yazar Etyen Mahçupyan bugünkü köşesinde kaleme aldı.“Ancak şimdi bir avukat okuyucumun uyarısı sayesinde öğreniyorum ki, herhangi bir idare mahkemesinin, gerekçeli karar şimdi-lik açıklanmadan, Ulusal Yargı Ağı (UYAP) üzerinden tesis ettiği karar, elektronik şeklinde imzalanmakta ve hakimlerce değiştirilme ihtimali de yok. Yani bir kararın hükümet baskısı ya […]

Gezi-Sakinlerinden-Gizlenen-Kararilk kez Gazeteci-Yazar Alper Görmüş’ün gündeme getirdiği hassas meseleyi Gazeteci-Yazar Etyen Mahçupyan bugünkü köşesinde kaleme aldı.
“Ancak şimdi bir avukat okuyucumun uyarısı sayesinde öğreniyorum ki, herhangi bir idare mahkemesinin, gerekçeli karar şimdi-lik açıklanmadan, Ulusal Yargı Ağı (UYAP) üzerinden tesis ettiği karar, elektronik şeklinde imzalanmakta ve hakimlerce değiştirilme ihtimali de yok. Yani bir kararın hükümet baskısı ya dabaşka bir nede n le sonradan [r] değiştirilebileceği, okuyucumun kelimesiyle ‘palavra’. Elektronik imza ıslak imza ile aynı hükümde ve tüm belgeler hakimlerce elektronik şeklinde imzalanarak Adalet Bakanlığı’nın veri tabanına giriyor. ayrıyetten bu belgeye erişmek arzulayanlar in de kaydı aynı veri tabanına işleniyor. Çünkü avukatlar kendi özel şifreleri ile ve elektronik imzaları ile sisteme giriyorlar. Hasılı kimin bu kararı ne zaman öğrendiği o veri tabanında mevcut. Okuyucumun teklifi bu bilginin Bakanlık tarafından kamuoyuna açıklanması… Böylece demokrasinin ahlakî zeminini güçlendirme adına küçük de olsa bir katkı yapılabilir ve bizler hükümetin bu meseleye ne denli vâkıf olduğunu anlarız.

Diğer taraftan Dayanışma’nın avukatı, mahkeme kararını zaten UYAP’tan elde ettiğini söylemişti… Yani kendi elektronik imzası ile girmiş ve hakimlerin elektronik imzalı ‘değiştirilemez’ kararını okumuş. Yine de değişebilirmiş ve bunu hükümet yapabilirmiş gibi davranmış. Odalar yönetimi Taksim Platformu gibi cephe arkadaşlarını ve Gezi’nin meseleyi bilmeyen ‘sakinlerini’ aldatmış. Demokrasinin ahlakî zeminini hiçe sayarken, yüzüne baktığı misafiri suistimal etmiş. ‘Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş’ diyebiliriz… Ama haksızlık etmeyelim: Bu ‘demokrasi havarilerinin’ AKP demokrasisine ulaşması dahi oldukça çok zaman istiyor. ‘Eski’ Türkiye öyle kolay değişmiyor.”

http://www.zaman.com.tr/etyen-mahcupyan/eski-turkiyeye-dair_2119447.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz