Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Eski Eşinin Köyünü Yaktı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:46:56
Eski Eşinin Köyünü Yaktı

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine bağlı Paşa Köyü bağlı Hemdiller mahallesinde ortaya çıkan yangında 8 ev, 6 ahır ile 5 samanlık yanarak kül oldu. Yangının, bir zaman ev-vel boşanan Yakup Ö.’nün ayrıldığı eski eşinin babasının evine ateş ettikten sonra başladığı söylendi. Yangın, Taşköprü ilçesine 25 km mesafede bulunan Paşa Köyü Hemdiller Mahallesinde akşam vakitlerinde başladı. iddiaya göre […]

Eski-Esinin-Koyunu-YaktiKastamonu’nun Taşköprü ilçesine bağlı Paşa Köyü bağlı Hemdiller mahallesinde ortaya çıkan yangında 8 ev, 6 ahır ile 5 samanlık yanarak kül oldu.
Yangının, bir zaman ev-vel boşanan Yakup Ö.’nün ayrıldığı eski eşinin babasının evine ateş ettikten sonra başladığı söylendi.

Yangın, Taşköprü ilçesine 25 km mesafede bulunan Paşa Köyü Hemdiller Mahallesinde akşam vakitlerinde başladı. iddiaya göre Yakup Ö., bir zaman ev-vel boşandığı eski eşinin babasının evine tüfekle [r] ateş etti. Yakup Ö.’nün tüfekle ateş ettikten sonra Salih Kaya’ya ait evden yangın başladı. Alevler, rüzgarın etkisiyle sürat-le büyüyerek köydeki ötek i evlere sıçradı. Büyüyen alevler, Sezai Çetinkaya, Haydar Gökgöz, Recep Çetinkaya, Yaşar Çetinkaya, Satılmış Kaya, Salih Kaya, Hüseyin Kaya ve Kadir Çetinkaya’ya ait evler ile aynı kişilere ait ahır ve samanlıklara da sirayet etti.

Yangına Taşköprü Belediyesi, Taşköprü Orman işletmesi, Kastamonu ili Belediyesi ve Kastamonu ili ޞeker Fabrikasına ait itfaiye ekipleri ile yangın söndürme personeli müdahale etti. Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz da hadi se yerine giderek jandarma ekipleri ve köylülerden hadi se hakkında bilgi aldı. Kaymakam Yılmaz, “Maalesef üzücü bir hadi se yaşadık. Bir kundaklama netice-si köylülerimizin evleri yandı. Biz acil şeklinde onlara çadır ve ötek i yardımlarımızı ulaştıracağız. Herkese oldukça çok geçmiş olsun diyorum” diye konuş-tu.

Yangında şans eseri ölen ya da yaralanın olmadı. Yanan ahırlarda da herhangi hayvan telefinin yaşanmadığı bildiril-di. Evleri ve ahırları yanan köylüler, ortalığı ateşe verdiği iddia edilen Yakup Ö.’ye ateş püskürdü. Köylüler şüphelninin bir an ev-vel yakalanmasını rica etti. Janadarma ekipleri, yangını çıkardığı söylenen ve hadi se yerinden kaçan Yakup Ö.’yü her yerde arıyor

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz