Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Erdoğan Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatının Toplantısına Katılacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:15:59
Erdoğan Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatının Toplantısına Katılacak

Erdoğan Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatının toplantısına katılacak… Başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yürüttüğü Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın ev-vel Yönetim Kurulu sonra da 2. Genel Kurulu Ankara ilinde toplanacak. Dünyanın deği-şik kıtalarından 30 kentin mahal-li yöneticilerinin katılacağı büyük buluşmanın açılışını ise 28 Ağustos Çarşamba günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Ulusal ve uluslar arası düzeyde […]

Erdogan-Kuresel-Tasarim-Kentleri-Teskilatinin-Toplantisina-KatilacakErdoğan Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatının toplantısına katılacak…

Başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yürüttüğü Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın ev-vel Yönetim Kurulu sonra da 2.

Genel Kurulu Ankara ilinde toplanacak. Dünyanın deği-şik kıtalarından 30 kentin mahal-li yöneticilerinin katılacağı büyük buluşmanın açılışını ise 28 Ağustos Çarşamba günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Ulusal ve uluslar arası düzeyde pek oldukça çok ehemmiyetli buluşmaya ev malikliği yapan Büyükşehir Belediyesi, 27-30 Ağustos tarihlerinde dünyanın dört bir yakınından belediye başkanlarını bir araya getirecek bir organizasyonla diyalog çalışmalarını sürdürüyor.

Kore Cumhuriyeti’nde 2010 yılında gerçekleştirilen Küresel Tasarım Kentleri Zirvesi’nin arkasından kurulan Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın Yönetim Kurulu Toplantısı 27 Ağustos, 2. Genel Kurulu 28 Ağustos’ta Ankara ilinde olacak.

2011-2013 yılı Dönemi Başkanlığı’nı Ankara ili Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı teşkilatın Genel Kurulu için aralarında Seul, Bangkok, Torino, Medine, ޞangay, Budapeşte, Cape Town, Kiev gibi ehemmiyetli kentlerin de yer aldı ğı 30 kentin belediye başkanı ve mahal-li idarecileri Başkent’e gelecek. Kentsel dönüşüm tasarımlerinin de masaya yatırılacağı genel kurulda, katılımcı şehirler tecrübelerini paylaşma imkanı bulacak.

GENEL KURUL’UN AÇILIޞINA BAޞBAKAN ERDOĞAN DA KATILabilir

misafi r kentlerin mahal-li yönetim temsilcileri 26 Ağustos’ta Ankara ilinde olacak. Teşkilatın Yönetim Kurulu toplantısı, 27 Ağustos Salı günü saat 09.30’da Sheraton Otel’de Mimoza Salonu’nda yapılacak. Toplantının arkasından şehir turu yapabilir olan konuklar için Büyükşehir Belediyesi’nin Gençlik Parkı’ndaki Kabul Salonu’nda resepsiyon düzenlenecek.

Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın 2. Genel Kurulu ise 28 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve ޞehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Teşkilatın Genel Sekreteri Jong Won Baik ve Başkan Melih Gökçek’in konuşmaları ile başlayacak.

Genel Kurul toplantısında açılış konuşmalarının arkasından yeni üyeliklerin onaylanması görüşülecek ve şehirlerin tanıtımları yapılacak. Başkan Gökçek’in sunumu ile devam edecek toplantının ikinci bölümünde ise ‘Kentsel Dönüşüm Metotları’ ve ‘Kentsel Dönüşüm Sonrası Ortaya Çıkan Alanların Değerlendirilmesi’ temalı forum gerçekleştirilecek.

Dünyaca Araştırmacıların sunumlarının yer alacağı forumda şehirlerin tasarımına dairöne çıkan tasarımler paylaşılacak. Genel Kurul, teşkilatın başkanlığını yürütecek yeni şehrin seçimi ve katılımcı şehirlere konferans plaketi sunumu ile sona erecek. Genel Kurul’un arkasından misafi r kentlerin temsilcileri için gala yemeği verilecek. Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın üyeleri, Ankara’daki son günlerinde ise Başkent’in tarihi ve turistik mekanları ile ehemmiyetli kentsel tasarımlerini gezecek.

KENTSEL TASARIM KENTLERi TEޞKiLATI

Kentsel Tasarım Kentleri Teşkilatı, Kore Cumhuriyeti’nin Başkenti Seul kentinde 2010 yılında gerçekleştirilen Küresel Tasarım Kentleri Zirvesi’nin ardından, kentsel tasarımda küresel gelişim için dayanışmanın sağlanabilmesi maksadı ile kuruldu. Ankara ili Büyükşehir Belediyesi, teşkilatın kurulduğu 2010 yılından bu yana tertiplenen bütü n toplantılara katılarak Başkent’in çehresini sürat-le değiştiren kentsel tasarım tasarımlerini bütü n dünya ülkeleri ile paylaşarak, büyük ala-ka gördü.

Kentsel dönüşüm tasarımleri, dev rekreasyon alanları, Ulus Tarihi şehir Merkezi tasarımı, şehir aydınlatmaları gibi tasarımleri ile Büyükşehir Belediyesi, Yönetim Kurulu üyeleri ve bağımsız Araştırmacıların oluşturduğu seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonrası teşkilatın 2011-2013 yılı Dönemi Başkanlığı’na seçildi.
Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz