Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emrenin Zokora Şikayetinin Son Durumu
  • Ana Sayfa » Spor
  • 25 Aralık 2012 - 18:20:26
Emrenin Zokora Şikayetinin Son Durumu

Trabzon Cumhuriyet Savcılığı, Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Emre Belözoğlu’nun Trabzonsporlu Didier Zokora’nın kendisine kasten tekme attığı iddiasıyla ilgili şikayet başvurusunda takipsizlik kararı verdi. Avni Aker Stadı’nda 6 Mayıs 2012 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakasının 50’nci dakikasında Zokora, Emre Belözoğlu’na tekme atmış, hakem Mustafa Kamil Abitoğlu da bu faulü sarı kartla cezalandırmıştı. Belözoğlu, 6 Haziran tarihinde avukatı Mahir […]

Emrenin-Zokora-sikayetine-takipsizlik-karariTrabzon Cumhuriyet Savcılığı, Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Emre Belözoğlu’nun Trabzonsporlu Didier Zokora’nın kendisine kasten tekme attığı iddiasıyla ilgili şikayet başvurusunda takipsizlik kararı verdi.
Avni Aker Stadı’nda 6 Mayıs 2012 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakasının 50’nci dakikasında Zokora, Emre Belözoğlu’na tekme atmış, hakem Mustafa Kamil Abitoğlu da bu faulü sarı kartla cezalandırmıştı. Belözoğlu, 6 Haziran tarihinde avukatı Mahir Işıkay aracılığıyla Zokora hakkında, kasten yaralama’ suçlamasıyla Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunmuştu.

Bunun üzerine soruşturma başlatan Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, suç unsurlarının oluşmadığını tespit ettiği ve takipsizlik kararı verdi.
ZOKORA KABUL ETMEDiZokara ise Emre’nin suç duyurusundan sonra Trabzonspor kulübü avukatlarından Nusret Yılmaz ile Trabzon Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı’na ifade vermiş, “Maçta pozisyon gereği bir hareketti. Hakemde faul verdi ve sarı kartla cezalandırıldım. O pozisyonda suç olsa, kasıtlı olsa zaten hakem kırmızı kart verirdi. Suçlamayı kabul etmiyorum” demişti.
IRKÇI SÖYLEMLE SUÇLAMIޞTIiki futbolcu arasındaki tartışmalar, 15 Nisan 2012’de Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında istanbul’da yapılan karşılaşmada başladı. Zokora, maç sırasında tartıştığı milli futbolcu Emre’nin kendisine ırkçı sözler şeklinde konuştuğini iddia ederek hakkında şikayetçi oldu. Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı da Emre hakkında, “Hakaret” suçundan açılan soruşturmada, “Takipsizlik kararı” verdi. 6 Mayıs’ta Trabzon’da oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında da Zokora, Emre’ye yaptığı faulden sonra sarı kart görmüştü.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz