Elif ޞafaktan Kürtçe-Türkçe-ingilizce Barış Tweeti
Gönderen: admin Tarih: 9 Oca, 2013 At 05:34 PM | Kategorisi : Haber, Magazin | 0 Yorum

Elif-Safaktan-Kurtce-Turkce-ingilizce-Baris-Tweeti

BDP’li milletvekili Ayla Akat Ata ile Bağımsız milletvekili ve DTK eşbaşkanı Ahmet Türk’ün arasında yer aldı ğı üç kişilik heyet imralı’ya gitti. MiT ve imralı arasında görüşmeler sürüyor. Memlekette bir barış havası var.. Herkes Kürt problemi nda çözüme gitmiş olan yola kilitlenmiş durumda.
Reklam Alanı
.
ELiF ޞAFAK’TAN KÜRTÇE TWEET
O desteklerden biri de yazar Elif ޞafak’tan geldi. Twitter hesabından barış mesajları veren ޞafak, ingilizce, Türkçe ve Kürtçe tweet’ler attı. Son olarak tasavvuffa ilgilenen yazar, Aşk kitabını yazmış ve satış rekorları kırmıştı. Kürtçe öğrenmeye başlayan yazarın Kürtçe kitap yazıp yazmayacağı ise merak konusu.
işte Elif ޞafak’ın o tweet’leri
2013’de yeni bir anayasamiz olacak mi? Toplumun butun kesimlerini kucaklayan, cogulcu, esitlikci, ifade ozgurlugune onem veren… Ne zaman?
Savaş, iç savaş, şiddet eşittir renklerin azalması, gökkuşağının yok olması…
Türkiye gibi zamanın hızlıca aktığı, gündemin ve ruh halinin çabucak değiştiği başka bir memleket var mı acaba? Kimselere benzemeyen ülke.
Barış lafta kalmasın,bunca umut boşa cıkmasın. Silahlar sussun artık.Barış birden gelmiyor, emek istiyor, inanç & özen.Destekliyorum kalpten
Bin(lerce) boş kelimedense barışı getirecek tek bir kelime yeğdir./Buda
Solugumuzu tuttuk, milletçe. Barış ve olgun bir demokrasi istiyoruz bu topraklarda.
ޞiddet olmasın, kan dökümesin, Türkler ve Kürtler düşman olmasın.

ÜÇ DiLDE BARIޞ MESAJI
Either Peace or Peace
Ya barış ya barış
An aşitî yan aşitî

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>