Elektronik Sigara Da Kansere Neden Oluyor
Gönderen: admin Tarih: 27 Ağu, 2013 At 10:26 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Elektronik-Sigara-Da-Kansere-Neden-OluyorElektronik sigara da kansere neden oluyor…
Sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullananlara kötü haber var. Fransa’daki bir araştırma-nın sonucuna göre, elektronik sigara kansere sebe p olabilecek maddeler içeriyor. Hatta kimi zaman klasik sigaradan daha fazla risk taşıyor.
Fransa Tüketim Ulusal Enstitüsü’nün incelemesine göre elektronik sigara da kansere sebe p olabilecek maddeler içeriyor. Enstitü, kısa olanca e-sigara şeklinde bilinen ürünlerin de, iddia edilenin aksine, kansere sebe p olabilecek maddeler içerdiğini diye konuş-tu.

Fransa’da kullanılan on fark-lı elektronik sigara üzerinde yapılan incelemlerde, “Kaydadeğer
Reklam Alanı
oranda kanserojen maddeye rastlandığı” açıklandı. Enstitüye göre bu maddeler arasında değişik toksik moleküller de yer alıyor.

Dahası, bu toksik maddelerin varlığı ürün etiketlerinde belirtilmiyor. inceleme, elektronik sigaralardaki oranının kimi zaman klasik sigaradakilerden yüksek olduğunu da ortaya çıkardı.

Dünya Sağlık Örgütü elektronik sigaranın zararları konusunda uyarıda bulunmuş, potansiyel riskler ile alaka-lı incelemeler tamamlanmadan ev-vel tüketicilere kullanmamaları tavsiyesinde bulunmuştu. Fransa’da tahmini 1 milyon şahsıın düzenli şeklinde elektronik sigara kullandığı tahmin ediliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>