Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Dünyanın Dört Bir Yanından Gelen Fotoğrafçılar Ahlat
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:20:06
Dünyanın Dört Bir Yanından Gelen Fotoğrafçılar Ahlat

Dünyanın dört bir yanından gelen fotoğrafçılar Ahlat… Bu se-ne 23.’sü tertiplenen Ahlat – Avrasya Kültür Buluşması etkinlikleri çerçevesinde dünyanın dört bir yakınından gelen fotoğraf sanatçıları, Bitlis’in Ahlat ilçesinde fotoğraf sergisi açtı. Ahlat Selçuklu Fotoğraf Kulübü Kültür ve Turizm Derneği (SFK) öncülüğünde Ahlat Kültür Merkezi’nde açılan fotoğraf sergisinin açılışı Ahlat Kaymakamı Osman [r] Dölek ve Ahlat […]

Dunyanin-Dort-Bir-Yanindan-Gelen-Fotografcilar-AhlatDünyanın dört bir yanından gelen fotoğrafçılar Ahlat…

Bu se-ne 23.’sü tertiplenen Ahlat – Avrasya Kültür Buluşması etkinlikleri çerçevesinde dünyanın dört bir yakınından gelen fotoğraf sanatçıları, Bitlis’in Ahlat ilçesinde fotoğraf sergisi açtı.

Ahlat Selçuklu Fotoğraf Kulübü Kültür ve Turizm Derneği (SFK) öncülüğünde Ahlat Kültür Merkezi’nde açılan fotoğraf sergisinin açılışı Ahlat Kaymakamı Osman [r] Dölek ve Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban tarafından yapıldı. Yoğun katılımın olduğu sergide sergilenen fotoğraflar büyük beğeni topladı. Her biri büyük emek ve gayretle çekilen fotoğraf sergisinde yurdun ve dünyanın fark-lı bölgeleri yakınında Ahlat’ın tarihi güzellikleri yansıtan fotoğraflar da yer aldı.

Serginin 3 gün boyunca devam edeceğini ifade eden Ahlat Selçuklu Fotoğraf Kulübü Kültür ve Turizm Derneği (SFK) Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Akçelik, Ahlat Fotoğraf Festivali’ne davet edilen her bir fotoğrafçının Ahlat için gönüllü bir turizm rehberi konumunda olduğunu belirt ti.

Etkinliğe büyük ehemmiyet verdiklerini vurgulayan Akçelik, “SFK’nın organizesi ile Ahlat Avrasya Kültür Haftası kapsamında ilçede yapılabilir ‘Fotoğraf Festivali’ne pek çok fotoğrafçıyı davet ettik. SFK çatısı altında bir araya gelen profesyonel fotoğrafçılardan oluşan 50 kişilik bir ekibin Ahlat’taki tarihi ve coğrafi güzellikleri fotoğrafa yansıtacaklar. Kümbetler, Selçuklu Mezarlığı, Harebeşehir, Kale, Nemrut Kardelası ve zirvesi gezi noktalarımızdır. Ahlat’ı en iyi şekilde tanıtmak ve bu eşsiz coğrafyayı ulusal manada güzel haberler ile duyurmak, buraya gelen fotoğrafçı arkadaşlarımızı buradan en iyi izlenimler ile ayrılması etkinliğimizin 1. amacıdır. Bu buluşmanın ilçemiz turizmine de büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ahlat fotoğraf festivaline davet edilen her bir fotoğrafçı Ahlat için büyük ehemmiyet arz etmektedir. Bir fotoğrafçının ulaşabileceği binlerce nokta olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız.” diye konuş-tu.

Akçelik, bu ve buna benzer buluşmaları her se-ne daha da büyüterek devam ettireceklerini belirterek, buluşmanın Ahlat için hayırlı olması dileğinde tespit edil-di.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz