Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Dişte SGK Umudu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:31:14
Dişte SGK Umudu

Dişte SGK Umudu…‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ ile pek çok alanda ehemmiyetli bir yol kat edildi. Kamu- özel işbirliği ile sağlık hizmetlerini özelden de alabilen vatandaşın sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştı, hastanelerde uzun kuyruklar son buldu. faka t vatandaşın en oldukça çok dert yandığı konuların başında gelen ağız ve diş sağlığı tedavisinde Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan beklenen adım hala […]

Diste-SGK-UmuduDişte SGK Umudu…
‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ ile pek çok alanda ehemmiyetli bir yol kat edildi. Kamu- özel işbirliği ile sağlık hizmetlerini özelden de alabilen vatandaşın sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştı, hastanelerde uzun kuyruklar son buldu. faka t vatandaşın en oldukça çok dert yandığı konuların başında gelen ağız ve diş sağlığı tedavisinde Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan beklenen adım hala atılmadı.
VATANDAޞIN Diޞ KUYRUĞU ÇiLESi SÜRÜYOR Sosyal Güvenlik Kurumu’nun özel diş hastanelerinden hizmet satın alacağına yönelik çalışma kamuoyuna geçen se-ne yansımıştı. meseleye yönelik uygulama, bütü n hazırlıklar tamamlanmış olmasına rağmen devreye bir türlü girmedi. Dolayısı ile devlet ve üniversite hastanelerinde diş tedavisi için aylarca sıra bekleyen vatandaşın [r] çilesi de son bulmadı. Ağız ve diş sağlığının vücut sağlığının bölünmez bir parçası olduğuna dikkat çeken Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi diş hekimi Selçuk Özbölük, gerek şahsıın sosyal özgüvenini pekiştirilmesindeki, gerekse ilerde oluşabilecek pek oldukça çok sistemik hastalığın ön belirtilerinin tespit edilip rahatsızlığının giderilmesinde ağız-diş sağlığının öneminin, bütü n sağlık bilimcileri tarafından paylaşıldığını belirt ti. “HASTANENiZDE SGK GEÇiYOR MU?” Kamu’da ağız-diş muayene ve tedavisi için bekleyen misafirimızın sayısın günden güne arttığını ifade eden Selçuk Özbölük şöyle devam etti: “En basit işlemler için dahi kamuda uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalan hastalarımızdan aldığımız ve oldukça çok sıklıkla karşılaştığımız soruların başında ‘hastanenizde SGK geçiyor mu?’ sorusu oluyor. Her gün hastanemize gelerek ve hastanemizi arayarak SGK’nın geçip- geçmediğini soran hastalarımız, ötek i sağlık hizmetleri gibi ‘ağız ve diş sağlığı’ hizmetlerini de bundan sonra zahmetsizce ve aylarca sıra beklemeden almak rica ettiklerini bildiriyorlar.” “ANLAޞMAYI BEKLEYEN HASTALAR TEDAViLERiNi ERTELiYOR”Diş tedavisinde ertelenen her günün hem sağlık hem de para kaybı olduğunu vurgu yapan diş hekimi Selçuk Özbölük, sıklıkla gündeme geldiği için pek çok hastanın diş tedavisini yaptırmak için SGK ile özel diş hastaneleri arasında yapılabilir anlaşmayı beklediğini belirt ti. Özbölük, “Her ne kadar devlet ve üniversite hastanelerinden tedavinin gerçekleşemeyeceği durumlarda ortodonti sevki alabilen misafirimız varsa da ötek i zaruri işlemler için de aynı kolaylığın sağlanması gerekmektedir” diye konuş-tu. VATANDAޞ ‘Diޞ’E DOKUNUR BiR ANLAޞMA BEKLiYORKamunun bu kadar ağır bir yükü tek başına kaldıramayacağının herkes tarafından bilindiğini anımsatan Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi diş hekimi Selçuk Özbölük şöyle devam etti: “Var olan ağız ve diş sağlığı poliklinik ve merkezlerimizin kapasitelerinden faydalanarak, misafirimıza hizmet vermek ve onları daha fazla mağdur etmemek adına ağız ve diş sağlığı sektöründe kamu-özel işbirliğinin ivedilikle hayata geçirilmesi gerekmektedir. Vatandaş devletten ‘diş’e dokunur bir anlaşma bekliyor.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz