Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Danıştay Saldırısının Görüntüleri 7 Yıl Sonra Kurtarıldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:59:31
Danıştay Saldırısının Görüntüleri 7 Yıl Sonra Kurtarıldı

OYAK Güvenlik davasında sarsıcı gelişme. Danıştay saldırısının yapıldığı günün görüntüleri Adli bilişim Araştırmacıları tarafından kurtarıldı. Görüntüler, davaya bakan İstanbul ili 15. Cezaya verildi. Danıştay’a 2006 yılında düzenlenen ve Mustafa Yücel Özbilgin’in yaşamını yitirdiği saldırıya dairkamera görüntülerinin silindiği ortaya çıkmıştı. Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan’ın hadi se günü (16 Mayıs 2006) cinayet anına ve önceki gün yaptığı […]

Danistay-Saldirisinin-Goruntuleri-7-Yil-Sonra-Kurtarildi OYAK Güvenlik davasında sarsıcı gelişme. Danıştay saldırısının yapıldığı günün görüntüleri Adli bilişim Araştırmacıları tarafından kurtarıldı. Görüntüler, davaya bakan İstanbul ili 15. Cezaya verildi.
Danıştay’a 2006 yılında düzenlenen ve Mustafa Yücel Özbilgin’in yaşamını yitirdiği saldırıya dairkamera görüntülerinin silindiği ortaya çıkmıştı. Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan’ın hadi se günü (16 Mayıs 2006) cinayet anına ve önceki gün yaptığı keşif esnasında kayıt yapan kamera görüntülerinin, Danıştay binasının güvenliğinden sorumlu OYAK Güvenlik görevlileri tarafndan [r] geri döndürülemeyecek şekilde silindiği öne sürülmüştü. 1. Ergenekon davasına bakan İstanbul ili 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay saldırısı görüntülerinin silinmesine dairbilirkişi incelemesi yaptırmıştı. TÜBİTAK bilirkişi heyetinin hazırladığı raporda, sonu 93 ile biten seri numaralı hard diskte dosyaların önemli bazısının silindiğini tespit edilerek sadece isimlerine erişildiği vurgulanmıştı. Raporda, firmanın ilettiği DVD’deki dosyaların, 6 Haziran 2006’da oluşturulduğu ya da kopyalandığı anlatılarak bu tarihle alaka-lı “DVD’de kamera kayıtları mevcut ama içinde görüntü bulunmuyor” ifadeleri kullanılmıştı. Hard diskleri inceleyen emniyet de savcılığa ulaştırdığı raporda, TÜBİTAK’la benzer bir sonuca varmıştı.OYAK’A DAVA AÇILDIBunun üzerine OYAK Güvenlik yöneticilerine, “Terör örgütüne yardım etmek ve delilleri karartmak, gizlemek” suçlarından dava açılmıştı.TÜM VERİLER KURTARILABİLİRDavada sona yaklaşılırken, saldırıdan yedi se-ne sonra ilginç bir gelişme yaşandı. Sanık avukatları silindiği iddia edilen harddiskler üzerinde bilirkişilere yeni bir araştır-ma yaptırdı. Adli bilişim Araştırmacıları Adem Demir ve Özgür Yazı tarafından hazırlanan bilirkişi raporunda silindiği iddia edilen görüntülerin tamamına yakınının kurtarıldığı ifade edildi. Raporda ayrıyetten avukatların kullandığı geri döndürme programı ile da tüm verilerin kurtarılabileceğinin altı çizildi. Görüntüler, davaya bakan İstanbul ili 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne de teslim edildi. Raporda adli bilişim Araştırmacılarının kullandığı bu program ile Danıştay’ın silinen tüm kamera kayıtlarının yenide n dan geri getirilebileceği anlatıldı.ÖNCE MAHKUM OLDU SONRA BERAAT ETTİDanıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesinin bombalama eylemlerine katıldığı iddiası ile Ankara ili 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Yıldırım, 6 Ağustos’taki Ergenekon davasının karar duruşmasında Danıştay saldırısından beraat etti. Yıldırım, terör örgütü üyeliğinden ve Cumhuriyet’e bomba atılmasından 8 se-ne 9 ay hapis cezası aldı faka t yattığı süre hesaplanarak tahliye edildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Danıştay Saldırısının Görüntüleri 7 Yıl Sonra Kurtarıldı, 10.0 out of 10 based on 1 rating
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz