Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Cuntacılardan Türkiyeye Sert Tepki
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:34:34
Cuntacılardan Türkiyeye Sert Tepki

Mısır hükümeti protesto gösterileri ile ala-ka izahatları nedeni ile Türkiye’yi içişlerine karışmakla suçlayıp, ‘sınırı aştığı’ değerlendirmesinde tespit edil-di.Mısır hükümeti polisekiplerinin protestoculara karşı tutumunu savundu. Mısır Dışişleri Bakanlığı’nın ifadesinde, kan dökülmesinden üzüntü duyulduğu faka t hükümetin polisten hukuku sağlamasını talep etmekten başka seçeneği kalmadığı ifade edildi. Kahire hükümeti, birtakım ülkelerin dile getirdiği endişe ve eleştirileri anlayışla […]

Cuntacilardan-Turkiyeye-Sert-TepkiMısır hükümeti protesto gösterileri ile ala-ka izahatları nedeni ile Türkiye’yi içişlerine karışmakla suçlayıp, ‘sınırı aştığı’ değerlendirmesinde tespit edil-di.
Mısır hükümeti polisekiplerinin protestoculara karşı tutumunu savundu. Mısır Dışişleri Bakanlığı’nın ifadesinde, kan dökülmesinden üzüntü duyulduğu faka t hükümetin polisten hukuku sağlamasını talep etmekten başka seçeneği kalmadığı ifade edildi.

Kahire hükümeti, birtakım ülkelerin dile getirdiği endişe ve eleştirileri anlayışla karşıladığını söyledi faka t ‘Ankara ili ve [r] Doha’nın sert tepkisine’ karşı çıktı. Mısır Dışişleri Bakanlığı’nın ifadesinde ‘Türkiye’nin iç işlerine karışma sınırını aştığı” söylen di.

Katar’ın eleştirisi de uygunsuz şeklinde nitelendirildi ve Katar hükümetinin birtakım gün ev-vel Mısırlı islamcıların geri adım atmasını bizzat sağlamaya çalıştığı ama başarılı olamadığı kaydoldu.

Türkiye Mısır’daki olay ilerı ‘katliam’ şeklinde nitelendirerek BM Güvenlik Konseyi’ni hareketlenmeye çağırmıştı. (

BiBLAVi KANLI MÜDAHALEYi SAVUNDU

Mısır’da darbenin arkasından atanan geçici Başbakanı Hazım el-Biblavi, Rabiatul Adeviye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtı gösterilere müdahale esnasında polisekiplerinin sağduyulu davrandığını önplanasürerek, emniyet teşkilatına teşekkür etti.

Biblavi, Mısır devlet TVnina verdiği demeçte, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (ihvan) ile uzlaşmanın sağlanması için fırsat verdiklerini faka t durum hiçbir ülkenin kabul edemyeceği içerisinden çıkılmaz bir hal aldığını ifade etti.

Ramazanda Cumhuriyet Muhafızları Karargahı önünde saba h saatlerin de namazı kıldıkları sırada toplumun sonucu ateş açılmasına rağmen “Ramazan ayında ve bayramda Mısır halkına duyulan saygıdan dolayı gösterilere müdahale edilmediğini” anımsatan Biblavi, ülkede güvenliğin sağlanması için içişleri Bakanlığını görevlendirdiklerini belirtti.

Biblavi, “Talep ettiğimiz gibi gösteri yapan kişilere müdahale esnasında sağduyulu davranan bütü n poli s ekibi teşkilatına teşekkür ediyorum. Güvenlik olmadan siyasi istikrarın ve ekonomik alt yapının sağlanması mümkün değil” diye konuş-tu.

Mısır Hükümetinin herhangi bir tarafı dışarıda bırakmadan uzlaşmacı bir anayasanın hazırlanacağı yol haritasını izlemekte kararlı olduğunu anımsatan Biblavi, “Demokrasi, sosyal adalet sonucu kuruludur. Biz, din devleti ya da asker devleti değil dünyaya yüzünü dönen bir devlet inşa etmek istiyoruz” şeklinde mesele ştu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz