Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Çocukları Okullar Açılıyor Diye Korkutmayın
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:22:44
Çocukları Okullar Açılıyor Diye Korkutmayın

Çocukları okullar açılıyor diye korkutmayın…PSiKOLOG Ayşe Kuzucu, yeni eğitim sene-si başlamadan ev-vel aileleri, “Anneler ve babalar;okullar açılıyor bırak bundan sonra oyun oynamayı’bundan sonra tembellik zamanı bitti ders çalışmalısın’ gibi sözler ile çocukların üzerinde baskı kurmamalılar” diye uyardı.Özel bir hastanede görevlendirilmiş psikolog Ayşe Kuzucu, çocuğun elinden alınan her şeyin, onlar için daha çekici hale geldiğini belirtti. […]

Cocuklari-Okullar-Aciliyor-Diye-KorkutmayinÇocukları okullar açılıyor diye korkutmayın…
PSiKOLOG Ayşe Kuzucu, yeni eğitim sene-si başlamadan ev-vel aileleri, “Anneler ve babalar;okullar açılıyor bırak bundan sonra oyun oynamayı’bundan sonra tembellik zamanı bitti ders çalışmalısın’ gibi sözler ile çocukların üzerinde baskı kurmamalılar” diye uyardı.
Özel bir hastanede görevlendirilmiş psikolog Ayşe Kuzucu, çocuğun elinden alınan her şeyin, onlar için daha çekici hale geldiğini belirtti. Çocuğa oukul ve eğitimle alaka-lı baskı kurulmamasın gerektiğini ifade eden Kuzucu, “Ebeveynlerin bu tür sözleri çocuğu okulun korkulu bir durum olduğu kanısına iter. Bu tarz yaklaşım çocuğun [r] okulla alaka-lı negatif koşullanmasına sebe p olur. Bu da okuldaki başarıyı negatif yönde etkiler. Halbuki çocuklarımıza oyun zamanlarının yine belirli vakitler de olacağını, bunun yakınında sadece günde bir saat eve gelince ders yenide nının başarıya ulaşmasında pozitif etkiyle yansıyacağı tatlı bir dille anlatılmalıdır. Çocuğunuza dersler ile alaka-lı baskı kurmaktansa ondan isteyeceğiniz tek şey günlük program olmalı. Çocuk günün hangi saatinde oyun oynamak istiyorsa, hangi saatinde ders çalışmak istiyorsa buna kendi karar vermeli ve programını kendi hazırlamalıdır. Bunun sonucunda çocuk kendisinin oyun ile dersi birlik te yapabildiğini görür ve çocuğun kendine olan güveni gelir. Böylelikle başkası tarafından baskı olmadan, kendi idaresi altında yürüttüğü programa uyar ve karşılığında gelen başarı, çocuğun derslere karşı daha motive olmuş şekilde yaklaşmasını sağlar” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz