Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Cilt Kanserine Karşı Eğrelti Otu Özü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:43:25
Cilt Kanserine Karşı Eğrelti Otu Özü

Ozon tabakasının delinmesi nedeni ile son 40 se-ne içerisinde cilt kanseri vakalarında artış oldu.Medeniyetin gelişmesiyle birlik-te ortaya çıkan zehirli gazlar; ozon tabakasının zarar görmesine sebe p oldu. Bu durum da cilt kanseri vakalarını artırdı. Son 40 se-ne içerisinde, cilt tümörlerinin en tehlikelisi olan malign melanomun görülme sıklığı yüzde 50-70 oranında arttı. bununnla birlikte daha iyi […]

Cilt-Kanserine-Karsi-Egrelti-Otu-OzuOzon tabakasının delinmesi nedeni ile son 40 se-ne içerisinde cilt kanseri vakalarında artış oldu.
Medeniyetin gelişmesiyle birlik-te ortaya çıkan zehirli gazlar; ozon tabakasının zarar görmesine sebe p oldu. Bu durum da cilt kanseri vakalarını artırdı. Son 40 se-ne içerisinde, cilt tümörlerinin en tehlikelisi olan malign melanomun görülme sıklığı yüzde 50-70 oranında arttı. bununnla birlikte daha iyi huylu olan ötek i [r] cilt kanseri türleri de daha sık karşımıza çıkmaya başladı. son zamanda malign melanomun kadınlarda görülme sıklığı, erkeklere nazaran iki kat daha arttı. Bu kanser türüne açık tenlilerde oldukça çok daha fazla rastlanıyor.HASARI ÖNLÜYORSon 10 yıldır yapılan klinik çalışmalar; eğrelti otunun, ultraviyole ışınlarına karşı cildi dokuz kat koruduğunu gözler önüne serdi. Araştırmalar; bu otun, güneş yanığı hücrelerinin sayısını azalttığını, DNA hasarını da önlediğini gösteriyor. Günümüzde satılan güneş kremlerinin tam şeklinde ultraviyole ışınlarından koruduğunu söylemek mümkün değil. Anca k eğrelti otu özleri, ışınların hızını yavaşlatarak hücresel değişikliklerin önüne geçiyor ve erken yaşlanmayı geciktiriyor. Eğrelti otu; yüzyıllar boyunca yerliler tarafından güneş yanığı, cilt tümörleri, sedef hastalığı ve ötek i cilt hastalıklarında kullanılmıştır. Memorial Sloan- Kettering Kanser Merkezi’nden Dermatolog Doktor Salvador Gonzalez’in bir makalesinde; eğrelti otunun, serbest radikalleri engellediği, cilt hücrelerinin ölümünü yavaşlattığı, anti-inflamatuvar gibi davranarak hücresel değişikliklerin önüne geçtiği belirtiliyor. Eğrelti otu özlerinin, kilo başına 7.5 mg. tatbik edilmesi gerekli.CiLDi ONARIYOR YAޞLANMAYI ÖNLÜYORYeni bir çalışmada, 57 hastaya takviye şeklinde 480 mg. eğrelti otu özü verilmiştir. inceleme-nin sonucunda; hastaların yüzde 73’ünde lezyonların ehemmiyetli ölçülerde azaldığı görülmüştür. Bir ötek i çalışmada ise bu otun; fibroblastlar, elastin ve kollajen üzerinde de etkisi olduğu sonucuna varılmıştır. Böylece eğrelti otunun; hem cilt yaşlanmasını önlediğini, hem de hasarlı hücreleri onardığını söylemek mümkün.GÜNEޞ YANIĞI CiLT iLTiHABI DEMEK!Cilt, ultraviyole ışınlarına fazla maruz bırakıldığı zaman güneş yanıkları oluşur. Güneş yanığı ise bir nevi cilt iltihabıdır. Yanıklar, cilt kanserine yakalanma olasılığını ehemmiyetli ölçülerde artırıyor. Yanık; bununnla birlikte cildin kurumasına ve yaşlanmasına da sebe p oluyor. Araştırmalarda; eğrelti otu takviyesi ile güneşin zararlarından korunmanın mümkün olduğu ortaya çıkmıştır.KAN PORTAKALI YiYEREK KORUNUNÖzellikle kan portakalında bulunan citrus sinensis ve anto-siyaninlerin; anti-enflamatuvar etkisi olduğu ve hücreleri ultraviyole ışınlarından koruduğu belirtiliyor. Yapılan bir çalışmada; bu maddelerin mukoza ve kafa derinden yapılmışsi dahil bütü n derinden yapılmış yüzeyini koruduğu gösterilmiştir. Eğrelti otu ve kırmızı turunçgil özlerinin, ağız yolu ile alınması gerekli.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz