Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

CHP Diyarbakır İl Başkanı İstifa Etti
  • Ana Sayfa » Yaşam
  • 20 Aralık 2012 - 12:57:46
CHP Diyarbakır İl Başkanı İstifa Etti

Koyuncu, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan  Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 7 Haziran 2012 tarihinde il başkanlığına  atandığını söyledi. Ancak yaşanan sıkıntılar dolayısıyla o dönem il kongresi yapamayacak  durumda olduklarını bildiren Özkoyuncu, bu nedenle çıkmazdan kurtulmak için 3  denetmen milletvekili, genel başkan yardımcıları ve parti meclis üyelerinin CHP  eski milletvekili Mesut Değer ile sözleşme yapılması […]

CHP-Diyarbakir-Il-Baskani-istifa-ettiKoyuncu, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan  Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 7 Haziran 2012 tarihinde il başkanlığına  atandığını söyledi. Ancak yaşanan sıkıntılar dolayısıyla o dönem il kongresi yapamayacak  durumda olduklarını bildiren Özkoyuncu, bu nedenle çıkmazdan kurtulmak için 3  denetmen milletvekili, genel başkan yardımcıları ve parti meclis üyelerinin CHP  eski milletvekili Mesut Değer ile sözleşme yapılması kanaatine vardıklarını  kaydetti.

13 Haziran 2012 tarihinde genel merkezde, genel başkanın bilgisi ve  onayı dahilinde sözleşme yapılmıştır. Bu  sözleşmeden bir maddeyi belirtmek  isterim; ‘Benim, genel başkanın adayı olduğumu ve taraflar hiçbir şekilde aday  olmayacaklarını taahhüt etmektedirler. Buna uyulmadığı taktirde MYK tarafından  kongre iptal edilecektir.’ diyen Özkoyuncu, bu mutabakatın ardından 30 Haziran  2012 günü yapılan kongrede il başkanı olarak seçildiğini anlattı.Özkoyuncu, daha sonra il delegelerinin olağanüstü kongre için imza  topladığını ve 21 Kasım 2012 günü de MYK’dan olağanüstü kongre kararı  alındığını ifade ederek, şöyle konuştu:Ben sayın genel başkanın adayıyım, talimatıyla aday oldum ve onun  isteğiyle il başkanı seçildim. O dönem genel başkanım bana ‘il başkanı ol arkanda  ben varım, merak etme. Bu süreci seninle beraber götüreceğiz.’ dedi. Seçildikten  sonra genel başkanıma olağanüstü kongre yapılacağı söylentilerini ilettim. Bana  ‘Yok öyle bir şey, git işine bak’ dedi. Ben de kendisine böyle bir şey olursa çok  üzüleceğimi ve kendimi kullanılmış olarak göreceğimi, bir sıkıntı varsa istifa  etmeye hazır olduğumu bildirdim. Bana ‘Olmaz öyle bir şey.’ dedi. Yapılan bu  görüşmeler ve genel başkanımın bana verdiği sözlere karşılık, alınan bu  olağanüstü kongre kararı beni istifa etmek durumunda bırakmıştır. Bu ve benzer  sorunlardan dolayı Diyarbakır il Başkanlığı’ndan istifa ediyorum.         Partiyi ele geçirme operasyonudur         Gazetecilerin sorusu üzerine sadece il başkanlığı görevinden istifa  ettiğini, partiden istifa etmediğini bildiren Özkoyuncu, Bu süreç Diyarbakır’da  partiyi ele geçirme operasyonudur. Bu partiyi ele geçirme operasyonu,  Diyarbakır’a bir fayda getirmez sadece sıkıntı getirir. Bu sıkıntıyı yarın  yeniden yeniden yaşarız. Çünkü benden önce bir yıl içinde 4 kez CHP il başkanı  görevden alındı. 5 sefer de il kongresi tarihi iptale edildi diye konuştu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz