Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Çeyrek Altın 15 Lira Daha Pahalı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:40:29
Çeyrek Altın 15 Lira Daha Pahalı

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’ndeki grev nedeni ile çeyrek altın 15 lira daha pahalıya satılıyor.Ankara ili Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, düğün sezonunun başlaması ve fiyatların düşmesiyle altına olan talebin arttığına dikkat çekerek, Darphane’de grevin başlaması ile çeyrek altındaki arz talep dengesini bozduğunu belirt ti.Yaz dönemi için yüklü miktarlarda altın bastıran birtakım yatırımcıların ellerindeki […]

Ceyrek-Altin-15-Lira-Daha-PahaliDarphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’ndeki grev nedeni ile çeyrek altın 15 lira daha pahalıya satılıyor.
Ankara ili Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, düğün sezonunun başlaması ve fiyatların düşmesiyle altına olan talebin arttığına dikkat çekerek, Darphane’de grevin başlaması ile çeyrek altındaki arz talep dengesini bozduğunu belirt ti.Yaz dönemi için yüklü miktarlarda altın bastıran birtakım yatırımcıların ellerindeki altını piyasaya sürmeyerek fiyatları artırdığı iddiasında [r] bulunan Çavuşculu, şöyle söyledi:”22 ayar altının gram fiyatı tahmini 76 lira, bir çeyrek altın ise 1,75 gram. Yani bir adet çeyreğin altın değeri 133 lira. Buna 3 lira işçilik (Darphane’ye baskı ücreti) 4 lira da kuyumcu karını eklediğimizde nihai rakam şeklinde 140 liraya ulaşıyoruz. Ama bugün çeyrek altın 155 liradan satılıyor. Arada 15 liralık bir fark söz konusu. Bu fark birilerinin cebine gidiyor. Bu kişiler, yüklü miktarlarda altın bastıranlar ve grev döneminde piyasaya sunulan altınlardan büyük miktarda alanlar. Aradaki bu farkı müşterilerimize anlatamadığımız için kuyumcular şeklinde biz bu durumdan bir hayli rahatsızız.”

Üretim sistemi modernize edilmeliÇavuşculu, grev süreciyle çeyrek altının işçiliğinin 2-3 liradan 16-17 liraya, Cumhuriyet altının işçiliğinin ise 8-9 liradan 35 liraya kadar çıktığını belirterek, “Piyasada çeyrek altın sıkıntısı yok ama fiyat sıkıntısı var. Çeyrek olması gerekenden 15, Cumhuriyet ise 25 lira daha pahalı. Bu fark misafirin cebinden çıkıyor” diye konuş-tu.Çeyrek ve Cumhuriyet altınında arz talep dengesinin yenide n oluşması için grevin anlaşma ile sonuçlandırılması gerektiğini anımsatan Çavuşculu, şunları söyledi:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz