Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Can Yayınlarından 2 Yeni Kitap
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:13:28
Can Yayınlarından 2 Yeni Kitap

César Aira’nın “Flores Geceleri” ve Joel Dicker’in “Harry Q. Davası’nın Ardındaki Gerçek” adlı kitapları Can yayımları’ndan çıktı.Roberto Bolaño’nun “çağdaş ispanyolca edebiyatın en iyi yazarları” arasında gösterdiği César Aira, kalıplara sığmayan bu kitabında, gerçeküstüyle acı gerçekler arasında mekik dokuyor. Semtin bu kısmındaki sokaklar oldukça karanlıktı. Sıklıkla bozulan cıvalı ampuller pembemsi bir parıltıdan öte ışık yaymıyorlardı. Bozulmasalar […]

Can-Yayinlarindan-2-Yeni-KitapCésar Aira’nın “Flores Geceleri” ve Joel Dicker’in “Harry Q. Davası’nın Ardındaki Gerçek” adlı kitapları Can yayımları’ndan çıktı.
Roberto Bolaño’nun “çağdaş ispanyolca edebiyatın en iyi yazarları” arasında gösterdiği César Aira, kalıplara sığmayan bu kitabında, gerçeküstüyle acı gerçekler arasında mekik dokuyor.

Semtin bu kısmındaki sokaklar oldukça karanlıktı.

Sıklıkla bozulan cıvalı ampuller pembemsi bir parıltıdan öte ışık yaymıyorlardı.

Bozulmasalar da ağaçların yaprakları üstlerini [r] peçe gibi örttüğünden çukurlar ile dolu çatlak kaldırımlara ürkütücü gölgeler düşürüyorlardı.

Rosa ile Aldo kaldırımlardaki bu bozuklukları çoktan ezberlemişlerdi, zaten kol kola girip sıklıkla duraksayarak yürüdükleri için yaşıtlarının yaşamını karartan düşüşlerden korunuyorlardı.

Sokakların her gece biraz daha karanlığa gömüldüğünü fark ediyor ve bunun sebebini merak ediyorlardı.

Ekonomik kriz nedeni ile pizza dağıtıcılığı yapmak zorunda kalan ihtiyar Aldo ile Rosa Peyró çifti, her gece Buenos Aires’in Flores semtinin sokaklarını arşınlamaktadır.

Çiftin genç bir meslektaşının kaçırılıp katledilmesiyle sahneye çıkan Başsavcı Zenón Mamaní de, gerçekle kurgunun kördüğüm olduğu Flores gecelerinde esrarengiz bir davanın peşine düşer.

Çağdaş ispanyolca edebiyatın en iyileri arasında yer alan Aira, bu yaygın kanının sebebini bu kitapla açığa vuruyor: Çünkü César Aira, sözcüklerin, imgelerin, beynin ve zamanın duvarlarını aşabilen bir yazar.

Çeviren: Emrah imre

Sayfa sayısı: 121 Sayfa

Fiyatı: 10 TL

Bunlar Stieg Larsson’un ayak izleri…

Kahramanı gibi genç bir yazar olan Joël Dicker, Harry Q. Davası’nın Ardındaki Gerçek’le edebiyat dünyasında eşine az rastlanır bir başarı kazandı.

“Marcus, birini ne kadar sevdiğinizi anlamak için tek bir yol olduğunu biliyor musunuz?”

“Hayır.”

“Onu kaybetmek.”

1978… Harry Quebert 35 yaşında tecrübesiz bir yazardır. Nola ise bir lokantada garsonluk yapan genç bir kız. Harry ve Nola birbirlerine tutku ile âşık olurlar. Bu kural tanımaz aşk, Harry’ye, dönemin kült romanı olmuş başyapıtını yazdırır, onu bir günde meşhur eder, faka t romanı bitirdiği sıralarda Nola sırra kadem basar.

2008… Efsane yazar Harry Q’nun malikânesinde, bahçeye gömülmüş bir ceset bulunur. ölüsün Nola’ya ait olduğunun tespitiyle ülke çapında çok büyük skandal patlak verir. Bu dehşet verici hadises i çözümlemek ise Harry’nin eski bir öğrencisine, ilham arayışı ile onu ziyarete gelmiş genç yazar Marcus Goldman’a kalır.

Çok geçmeden, bu sakin sahil kasabasının, hiç de göründüğü gibi tekin bir yer olmadığının farkına varan Marcus, bu gizemli hikâyenin ardındaki korkunç dramın peşine düşer. Gerçek, hayal gücü sınırsız bir yazarı dahi şaşırtabilir türdendir.

Sadece ülkesinde 1 milyondan fazla satan ve en saygın edebiyat ödüllerini toplayan roman, az zaman içerisinde 35 dile satılarak şimdiden türünün klasikleri arasına girdi.

Türü mü? Aşk, gerilim, polisiye, dram… kısa olancası hayat.

Çeviren: Mahmut Özışık

Sayfa sayısı: 661 Sayfa

Fiyatı: 27,50 TL

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz