Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

BRICS Zirvesinde Türkleri Yatırıma Çağırdı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:21:00
BRICS Zirvesinde Türkleri Yatırıma Çağırdı

BRICS Zirvesinde Türkleri Yatırıma Çağırdı…BRICS iş Konseyi Başkanı Patrice Motsepe, dünyada ehemmiyetli yatırımları olan Türkleri Afrika’da daha oldukça çok yatırıma çağırdı.Motsepe, Johannesburg’ta yapılan ilk zirvede Cihan Haber Ajansı’na verdiği demeçte, ” BRICS ülkelerinin işadamları ile yaptığımız ilk zirvede büyümek, kalkınmak, ticareti, yatırımı artırmak rica ettiğimiz sektörleri spesifik şeklinde sapta-dık. ޞu ana kadar güzel gelişmeler söyledik, […]

BRICS-Zirvesinde-Turkleri-Yatirima-CagirdiBRICS Zirvesinde Türkleri Yatırıma Çağırdı…
BRICS iş Konseyi Başkanı Patrice Motsepe, dünyada ehemmiyetli yatırımları olan Türkleri Afrika’da daha oldukça çok yatırıma çağırdı.
Motsepe, Johannesburg’ta yapılan ilk zirvede Cihan Haber Ajansı’na verdiği demeçte, ” BRICS ülkelerinin işadamları ile yaptığımız ilk zirvede büyümek, kalkınmak, ticareti, yatırımı artırmak rica ettiğimiz sektörleri spesifik şeklinde sapta-dık. ޞu ana kadar güzel gelişmeler söyledik, BRiCS bankasının kurulması için süreci hızlandırdık. Afrika kıtasında finansal destek bekleyen [r] oldukça çok büyük altyapı tasarımleri var. Afrika’nın her se-ne 45 milyar dolar yatırım açığı var. ޞu anda kıta toplamda tahmini 48 milyar dolar altyapı yatırımı yapıyor. ޞu anda BRICS ülkelerinin iş dünyasının liderleri burada. Aramızda ticareti artırmaktan, yatırımlardan, üyeler arasında artan üretimden oldukça çok mutluyuz.” diye konuş-tu.

TÜRKiYE VE TÜRK iNSANI MÜKEMMEL

Türkiye’yi 2 se-ne ev-vel ziyaret ettiğini anımsatan Motsepe, eşi ile birlik-te yaşamının muhhteşem zamanlarından birini geçirdiği istanbul’u unutmadığını, dünyada ve Afrika’da ehemmiyetli yatırımlara imza artan Türkler ile ticareti artırmak rica ettiklerini ifade etti.Ünlü modacı eşi Precious Moloi’nin de istanbul’a hayran kaldığını anımsatan Motsepe, “Türkiye oldukça çok güzel, Türk insanı mükemmel” diye konuş-tu

Geçtiğimiz Mart ayında tertiplenen 5’inci BRICS zirvesinde kurulan BRICS iş Konseyi’nin ilk başkanı seçilen Motsepe, The Sunday Times Gazetesi’nin Güney Afrika 2012 Zenginler Listesi’nde ilk sıraya yerleşti. 2.9 milyar dolar mal varlığı bulunan Madenci Motsepe ayrıyetten, milyonlarca dolarlık yardımları ile tanınıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz