Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bodrum Alevler İçinde Kaldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:36:28
Bodrum Alevler İçinde Kaldı

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Ortakent beldesinde makilik alanda başlayan yangın Konacık ve Bitez beldelerine sıçradı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyerek iki beldeye kadar ulaşan alevler yerleşim yerlerini tehdit edince birtakım evler boşaltıldı.Makilik alanda bilinmeyen bir nede n le yangın çıktı. Yangın Konacık ve Bitez beldelerine de sıçradı. Ortakent beldesi içerisinde bulunan Aquapark yakınlarında makilik bir alanda […]

Bodrum-Alevler-icinde-Kaldi Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Ortakent beldesinde makilik alanda başlayan yangın Konacık ve Bitez beldelerine sıçradı.
Rüzgarın da etkisiyle büyüyerek iki beldeye kadar ulaşan alevler yerleşim yerlerini tehdit edince birtakım evler boşaltıldı.Makilik alanda bilinmeyen bir nede n le yangın çıktı. Yangın Konacık ve Bitez beldelerine de sıçradı. Ortakent beldesi içerisinde bulunan Aquapark yakınlarında makilik bir alanda çıkan yangın rüzgarın da etkisi ile [r] sürat-le büyüyerek Konacık Beldesi ve Bitez beldesini sardı. Havanın kararması ile söndürme çalışmalarına ara verilirken çalışmalar karadan sürdü. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangını söndürme çalışmalarına 200 işçi,14 arazöz ve çok sayıda itfaiye ekibi katıldı. Akut ekipleri de yerleşim yerlerini tehdit eden yangın bölgelerine giderek söndürme çalışmaları yaptı.SİTELER BOŞATILDIAniden artan rüzgar ile yerleşim yerlerine kadar sıçrayan yangın dolayısı ile Bitez beldesi içerisinde bulunan Yalı sitesi ise boşaltıldı. Yol kenarında yangının sönmesini bekleyen halk araçlarından yangını izledi. Bir çok vatandaş ise gönüllü şeklinde yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Burak sitesi sakinleri ise sokağa çıkarak hortumlar ile yangın bölgesine su tutarak yardım etti. halk ise yangından dolayı sitelerini terk ettiklerini ve yangının sönmesini beklediklerini söyledi.halk YARDIM İÇİN YANGIN BÖLGESİNDEN AYRILMADIBodrum’da birden bire başlayan yangına Bodrum toplumuyetişti. İtfaiye ekiplerinin ve orman işçilerinin söndürmek için 7 saat uğraştığı yangına birçok beldeden gelen halk ise yangına müdahale etmek için bölgeden ayrılmadı. halk elimizden ne geliyorsa yaparız bekliyoruz bir yardımımız dokunur diye ifadeler kullandı.80 HEKTARLIK ALAN KÜL OLDU7 saatte check altına alınan alınan yangın sonrasında tahmini 80 hektarlık alan kül oldu. Rüzgarın şiddetli esmesi ile makilik alanları saran yangın orman işçileri itfaiye ekipleri ve AKUT tarafından check altına alındı. 1 akut işçisi ve 1 itfaiye eri hafif şekilde yaralanırken can ve mal kaybı yaşanmadı. Yangının check altına alındığı bir çok bölgede orman ekipleri ve itfaiye erleri olası bir yangın için nöbet tutmaya başladı.ALEVLER ÜNİVERSİTEYE KADAR DAYANDIOrtakent beldesinde başlayan yangın gece Bitez, Konaçığı yaktıktan sonra üniversite bölgesine kadar dayandı. itfaiye ekipleri alevlerin üniversiteye sıçramaması için itfaiye araçlarından duvar ördü. Bitez’deki tepeden aşağıya inen alevler yenide n dan Ortakent beldesi içerisinde bulunan üniversite duvarlarına yanaştı. İtfaiyenin büyük çabası ile alevler check altına alındı.”ÇALIŞMALAR SABAHA KADAR SÜRECEK”Öte yandan poli s ekibi ekipleri ise yollarda önlem alarak itfaiye araçlarının geçmesi için trafiği check altına aldı. Yangının sıçrama ihtimali olduğu sitede ise devriye atan poli s ekibi ekipleri otomobillerin evlerinin önünden alınması için anonslar çekti. Yangın gece yarısı check altına alındı birtakım bölgelerde ise soğutma çalışmaları başlatıldı. Bodrum kaymakamı Gödekmerdan ise sabaha kadar söndürme çalışmalarının süreceğini söyledi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz