Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bitcoin Çalma İmkanı Veren Android Açığı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:54:05
Bitcoin Çalma İmkanı Veren Android Açığı

Google tarafından yapılan açıklamayla, Android işletim sisteminde yer alan bir açıktan ötürü Bitcoin sanal cüzdanın hırsızlığa müsait hale geldiği onaylandı.Android güvenlik uzmanı Alex Klyubin tarafından paylaşılan blog bildirisinde de ifade edildiği gibi Bitcoin odaklı yeni hırsızlığın temel neden i işletim sisteminde yer alan bir açık. Java Kriptolama Mimarisi (JCA) esaslı proble-mi temel alan uygulamaların riskli […]

Bitcoin-Calma-imkani-Veren-Android-AcigiGoogle tarafından yapılan açıklamayla, Android işletim sisteminde yer alan bir açıktan ötürü Bitcoin sanal cüzdanın hırsızlığa müsait hale geldiği onaylandı.
Android güvenlik uzmanı Alex Klyubin tarafından paylaşılan blog bildirisinde de ifade edildiği gibi Bitcoin odaklı yeni hırsızlığın temel neden i işletim sisteminde yer alan bir açık. Java Kriptolama Mimarisi (JCA) esaslı proble-mi temel alan uygulamaların riskli durumda olduğu ifade ediliyor.JCA kullanarak güvenlik kodu oluşturan Android uygulamalarında [r] doğru olmayan düzenlemeden ötürü izinsiz check elde edilebiliyor. kısa olan zaman ev-vel Bitcoin geliştiricisi tarafından tespit edilen açıktan dolayı Android uygulamaları ile Alınan Bitcoin dijital cüzdanları sorundan etkilenebiliyor. Açıktan faydalananlar Geçtiğimiz hafta binlerce Bitcoin ele geçirdiler. Salı günü ortaya çıkan gerçeğe bakılırsa tahmini 360 bin uygulama benzer türden saldırıya karşı çaresiz.Symantec’in de doğruladığı duruma bakılırsa Bitcoin ağında halka açık biçimde olan ödeme işlemi esnasında saldırganlar özel alanı hedef alıp kodu ele geçirebiliyor ve Bitcoin aktarımı esnasında dijital cüzdan sahibinin onayı olmadan ödeme gerçekleştirebiliyor. JCA kullanan Android uygulama geliştiricileri derhal güncelleme yapıp deği-şik bir koda geçiş yapmalı. bununnla birlikte aktarımların güvenli hale gelmesi için alaka-lı Android yaması hazırlanmış durumda.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz