Başçı Konuştu Dolar Uçtu
Gönderen: admin Tarih: 27 Ağu, 2013 At 10:45 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Basci-Konustu-Dolar-UctuBaşçı konuştu dolar uçtu…
MB Başkanı Erdem Başçı’nın izahatları da söndüremedi. Dolar /TL 2,0190 ile tarihi zirvesini yeniledi
Fed ve Suriye endişeleri ile güne 2 liranın üzerinde başlayan dolar/TL, MB Başkanı Erdem Başçı’nın izahatlarının arkasından tarihi zirvesini yeniledi.

Dolar/TL, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın AA Finans’taki izahatlarının arkasından 2, 0192 liraya kadar yükseldi.

Başçı, “Döviz kuru ile alaka-lı bu yükseliş geçicidir” diye
Reklam Alanı
konuş-tu.

Başçı, “Reel efektif döviz kurunun aşırı değerli çizgisinin bundan sonra geçmiş olması oldukça çok önemli. O bizi rahatlatıyor. Bundan sonraki değer kayıplarının tama mı geçici olacak, misafirimız hiç endişe etmesinler” diye devam etti.

KERRY’DEN MÜDAHALE SiNYALi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry dün verdiği demeçte, Geçtiğimiz hafta oldukça çok sayıda şahsıın ölümüne sebe p olan kimyasal saldırının “inkar edilemez” olduğunu ifade ederek, Suriye hükümetini bunu kapatmaya çalışmakla suçladı ve ABD’nin askeri karşılık verilmesi olasılığına yaklaştığının işaretini verdi.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.


Suriye’de Geçtiğimiz hafta tertiplenen kimyasal saldırıda yüzlerce insanın yaşamını kaybetmesi sonucu ABD Başkanı Barack Obama’nın üzerinde Suriye’ye müdahale edilmesine yönelik baskı artmıştı.

‘UCUZ VE BOL LiKiTiDE SONA ERiYOR’ ENDiޞESi

Ucuz ve bol likidite koşullarının sona ermeye başlayacağına dairgüçlü beklentilerin, gelişmekte olan ekonomiler üzerinde sert satışlara sebe p olduğuna dikkat çeken HSBC Stratejisti Fatih Keresteci, “Türkiye’nin yüksek cari işlemler

açığı ile birlikt eindeki dış finansman ihtiyacı, Türk mali piyasalarındaki değer kayıplarının, klasmanın üst sıralarında yer almasına yol açıyor. TCMB’nin daha ortodoks bir para politikası izlemesi ve politika faizini ötek i gelişmekte olan ülke faizlerinin bir miktar sonucu taşıması gerekebilir” diye konuş-tu.

Ortadoğu’da yaşanan önemli siyasi tıkanıklıkların da endişeleri arttırdığını ifade eden Keresteci, “Son günlerde Suriyede yaşanan gelişmelerin askeri müdahale ihtimalini önee çıkarması Türkiye gibi ekonomiler bakımındannegatif bir durum teşkil ediyor” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>