Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Başbakanın Danışmanından PKKya Tepki
  • Ana Sayfa » Haber
  • 20 Ağustos 2013 - 08:20:37
Başbakanın Danışmanından PKKya Tepki

Başbakanın danışmanından PKKya tepki…PKK terör örgütü üst düzey yöneticilerinden Cemil Bayık’ın çözüm süreci konusunda hükümeti hedef alan ve ikinci aşamaya geçilmezse sürecin biteceğine yönelik sözlerine yanıt, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakın danışmanlarından, AKP milletvekili Yalçın Akdoğan’dan geldi.Akdoğan, bugün Star Gazetesi’nde yayımlanan köşe yazısında Bayık’ın izahatlarını “dayatma ve şantaj” şeklinde nitelendirerek, “Terör tehdidi ve dayatmasına […]

Basbakanin-Danismanindan-PKKya-TepkiBaşbakanın danışmanından PKKya tepki…
PKK terör örgütü üst düzey yöneticilerinden Cemil Bayık’ın çözüm süreci konusunda hükümeti hedef alan ve ikinci aşamaya geçilmezse sürecin biteceğine yönelik sözlerine yanıt, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakın danışmanlarından, AKP milletvekili Yalçın Akdoğan’dan geldi.
Akdoğan, bugün Star Gazetesi’nde yayımlanan köşe yazısında Bayık’ın izahatlarını “dayatma ve şantaj” şeklinde nitelendirerek, “Terör tehdidi ve dayatmasına hiçbir zaman eyvallah etmeyen hükümetin süreci zehirleyen bu tür şantajvari açıklamalara eyvallah etmesi de mümkün değildir” diye konuş-tu.

 

“AMAÇ: HÜKÜMETiN SiYASi FAYDA SAĞLAMAMASI”

 

Bayık başta olmak üzere PKK ve uzantısı örgütlerden gelen izahatlarının amacını mevcut barış sürecinin mimarı şeklinde “Öcalan’ı göstermek” ve “hükümetin süreçten siyasi fayda sağlamaması” şeklinde yorumlayan Akdoğan, “AK Parti iktidarının bugüne kadar Kürt meselesine yönelik attığı her adım örgüt tarafından ya görmezden gelindi, ya küçümsendi ya da kendi mücadelesinin netice-si gibi gösterildi” şeklinde mesele ştu.

 

“TÜRKiYE’Yi TERK EDEN YÜZDE 20, HAREKET HALiNDE YÜZDE 10”

 

Akdoğan yazısında, PKK’nın Türkiye’yi terketme süreci konusundaki son rakamları da açıkladı. Türkiye’yi terk eden PKK’lıların oranı yüzde 20, Türkiye içerisinde hareketlenenlerin oranı ise sadece yüzde 10 olduğunu kaydeden Akdoğan, “Türkiye’yi fiilen terk eden örgüt üyelerinin oranı yüzde 20’ler sınırındadır. Bunu n örgüt kendini savunmak için bütü n unsurların hareket halinde olduğunu ve sınırı geçmenin aylar alabildiğini söylemektedir. Oysa bu da doğru değildir. Hareket halinde olanların ya dayer değiştirenlerin oranı da yüzde 10’u geçmemektedir” diye konuş-tu.

 

“ÖCALAN, PYD ÜZERiNDEN STRATEJiK ROL ARIYOR”

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz