Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Başbakandan Büyük İtiraf
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:55:58
Başbakandan Büyük İtiraf

Erdoğan, PKK’nın sınırdışına çekilmesi konusunda verilen sözlerin yerine getirilmediğini ve terör örgütünün çekilmediğini açıkladı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dairönemli açıklamalarda bulunan Erdoğan,PKK‘nın sınırdışına çekilme konusunda verdiği sözleri yerine getirmediğini söyled i. “Türkiye’yi terk konusunda verilmiş sözler yerine gelmiş değildir” diyen Erdoğan, atılması gereken adımların atıldığını ifade etti.GEREĞiNi YAPARIZ-Bir eylül […]

Basbakandan-Buyuk-itirafErdoğan, PKK’nın sınırdışına çekilmesi konusunda verilen sözlerin yerine getirilmediğini ve terör örgütünün çekilmediğini açıkladı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dairönemli açıklamalarda bulunan Erdoğan,PKK‘nın sınırdışına çekilme konusunda verdiği sözleri yerine getirmediğini söyled i. “Türkiye’yi terk konusunda verilmiş sözler yerine gelmiş değildir” diyen Erdoğan, atılması gereken adımların atıldığını ifade etti.GEREĞiNi YAPARIZ-Bir eylül sendromu var. Herkes son [r] baharın sıcak geçeceğinden bahsediyor.Silivri’de de öyle diyorlardı. Ne yaptılar Silivri‘de? Ayın 5’i için deği-şik mesajlar veriyorlardı. Ne oldu? Bunlar kendileri çalıp kendileri oynarlar. Onlar ne derlerse desinler biz tedbirleri aldık, alırız. Huzursuzluk çıkaranlar bedelini hukuk içerisinde ağır öderler. Hukuk içerisinde kalmak şartı ile her türlü eyleme şapka çıkartırım. Hukuk içerisinde kalmayana da gereğini hukuk içerisinde yaparız.PKK SÖZÜNÜ TUTMADI-Çözüm süreci nasıl gidiyor?Türkiye’yi terk konusunda verilmiş sözler yerine gelmiş değildir. oldukça çok çok basit manada oda çocuk, yaşlı, kadın gibi yüzde 20 gibi bir durum. Bunun dışında çıkma diye bir şey söz konusu değil. Bunun böyle bilinmesinde fayda var. Tabii çözüm sürecinde akil misafirin bize verdiği raporlardan hareketle atılması gereken adımları atıyoruz.ÖZEL’iN ÇABALARINA YAKINDAN ޞAHiDiMErgenekon’dan mahkum olan eski Genelkurmay Başkanı ilker Başbuğ‘un izahatlarına ne diyorsunuz?Başbuğ öyle bir izah yapmamalıydı. Daha ev-vel de belirt tim, benim genelkurmay başkanım şeklinde birlik-te çalıştığımız ismi, terör örgütü yöneticisi şeklinde kabul etmem mümkün değil. En kötü ihtimalle tutuksuz yargılanması mümkün iken… Diğerleri için de söylemiştim. Bu herhalde en yüksek tonda bir sestir. Riski olan da bir sesti. Genelkurmay Başkanımız (Necdet Özel) ne yapacak? Zaten bu tür izahatları yapma hakkına da malik değil. Buna rağmen nasıl bir rahatsızlık içerisinde olduğuna, çabalarına en yakından ben şahidim. Hukukun dışına mı çıkacaktı? Herhalde bunu yapabilir hali yoktu. Keşke Başbuğ, o tür bir açıklamayı duygusallık içerisinde yapmasaydı. Çünkü daha süreç bitmedi. Bu tür açıklamalar yargıyı negatif istikamette tahrik de edebilir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz