Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Başbakan Erdoğandan Eylül Uyarısı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:51:55
Başbakan Erdoğandan Eylül Uyarısı

“Hukuk içerisinde yapılan her eyleme şapka çıkartırım” diyen Erdoğan, “Eylül ayında Gezi Parkı olay ilerının ikinci perdesinin sahneleneceği” iddiasına hukukun yolunu gösterdiBaşbakan Tayyip Erdoğan, günübirlik Türkmenistan seyahati dönüşünde gazetelerin Ankara ili temsilcilerine gündeme dairşok edici açıklamalar yaptı. Erdoğan, “Eylül ayında Gezi Parkı olay ilerının ikinci perdesinin sahneleneceği” iddiaları için, “Huzursuzluk çıkaranlar bedelini hukuk içerisinde öder. […]

Basbakan-Erdogandan-Eylul-Uyarisi“Hukuk içerisinde yapılan her eyleme şapka çıkartırım” diyen Erdoğan, “Eylül ayında Gezi Parkı olay ilerının ikinci perdesinin sahneleneceği” iddiasına hukukun yolunu gösterdi
Başbakan Tayyip Erdoğan, günübirlik Türkmenistan seyahati dönüşünde gazetelerin Ankara ili temsilcilerine gündeme dairşok edici açıklamalar yaptı. Erdoğan, “Eylül ayında Gezi Parkı olay ilerının ikinci perdesinin sahneleneceği” iddiaları için, “Huzursuzluk çıkaranlar bedelini hukuk içerisinde öder. Hukuk içerisinde yapılan her eyleme şapka çıkartırım” diye konuş-tu. “PKK’ya ve Ergenekon’a [r] af” söylemlerine de tepki gösteren

Erdoğan gündemlerinde bir genel affın hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde olmadığını belirt ti. Başbakan Erdoğan’ın mesajları şu şekilde:

(Eylül eylemleri) Silivri’de de öyle diyorlardı. Ayın 5’i için mesajlar veriyorlardı. Ne oldu? Bunlar kendileri çalıp kendileri oynarlar. Onlar ne derlerse desinler, biz tedbirleri aldık, alırız. Huzursuzluk çıkaranlar bedelini hukuk içerisinde ağır öderler. Hukuk içerisinde kalmak şartı ile her türlü eyleme şapka çıkartırım.

(Gezi) Önce, ağaç dendi. Biri, ‘Hâlâ anlamadın mı mesele ağaç değil’ diye konuş-tu. Peki ne? Onu da kimse söylemiyor. Güçlü Türkiye istenmiyor. içeride de dışarıda da buna çalışanlar var. Gezi Parkı’nda işsizlikten dolayı mı isyan var? Veyahut üniversitelerde ‘harç’ diye konuş-tuniz onu da kaldırdık. Tam aksine burslar ile krediler ile destek olduk. Bunlar dahi sokaklara dökülüyor. Bunlar kahir ekseriyet mi? Değil. Gürültüleri oldukça çok çıkıyor.

Faiz lobisi’ derken boşuna çıldırmadık. Onlar bu işi başarılı şekilde sürdürüyor. ‘Faiz dışı gelirler?’ nedir diye baktığımızda ortaya korkunç bir rakam çıkıyor. 3 beş değil 14-15 milyarı yakalayan tablo var. Bu adamlar sülük gibi 76 milyonu emiyor.

(Gezi ve Başkanlık tartışmaları) Kaç kere izah yaptım, diye konuş-tum ki, ‘Başkanlık sistemi AKP şeklinde teklifimizdir. Olmazsa olmazımız değildir.’ Yeni anayasa hazırlanıyor. Biz başkanlık sistemini teklif ediyoruz. Niye? 1- ‘Baraj kalksın’ diyorlar. Bunun muhhteşem yolu Başkanlık sistemi. Baraj yok. istemiyor muydun? Haydi buyur. 2- Dar Bölge sistemi. Türkiye’yi bölersin 550 bölgeye. Her bölgeden bir vekil. Dolayısı ile orada da baraj olmaz. Bir de daraltılmış bölge var ki orada baraj gerekir. Ana muhalefetin hazırlığı yok ki.

Bazıları diktatör yakıştırmasında bulunuyor. insan biraz insaf eder. Bu tür şeyler insanı üzüyor. Bu ülkede seçim arkasına seçimler yapılıyor. Herkes partisini kurabiliyor. Mısır’daki gibi 2-3 ay süren seçim yok.4-5 saatte sonuçlar açıklanıyor. 7 tane seçim yapmışız. Partimizin yükselen bir trendi var.

(Yeni anayasa) Bunların derdi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. ‘Gelin 48 maddeyi bir haftada Meclis’ten geçirelim. Hiç olmazsa 48 madde daha sivil anayasa şeklinde geçmiş olsun. ayrıca arkadaşlarımız çalışsınlar’ diye konuş-tuk. Bakın 61 madde oldu. Ben diyorum ki, ‘Mutabık olduklarımızı geri bırakmayalım. Bir haftada geçiririz Meclis’ten.’ 60 maddeyi orada hallettikten sonra referandumda kabul gören 26 madde ile çoğu bitiyor. Geriye 30 madde filan kalıyor o da bir şekilde halledilir. BÜYÜKޞEHiR ADAYLARI

(Yerel seçim) 81 vilayetin hepsinde anket yeni bitti. AKP’nin oy oranı 51.9. Adaylar için isim bazında yaptığımız anketlerde değerlendirme sürüyor. Teşkilatımızla ve milletvekillerimizle değerlendirme yapacağız. Bir de direkt şeklinde sadece teşkilat yönetim kurullarının dahil olduğu kamuoyu araştırması yapacağız. Bu kanaatleri aldıktan sonra çıkan 3-5 ismi o ildeki halka soracağız. toplum kimin üzerinde duruyorsa yenide n değerlendireceğiz. Üzerinde ittifak olan isimleri bu süreci beklemeden açıklayabiliriz. Büyükşehir adaylarını ise eylül, ekim gibi izaha başlarız.

(Seçim barajı) Ülkedeki ekonomik yapıyı düşünüyorsak sürekli belirt tiğim şu: ‘Bu ülke koalisyondan oldukça çok çekti.’ Tek partinin iktidar olduğu dönemde bütü n olumsuzluklara rağmen üçe katladık. Niye ülkemizi yenide n dara sokalım? iki puan barajı indirgedik ne olacak? 4 partiden başkası mı gelecek? Yok. O zaman bu kavga niye?

Kamuda başörtüsü kararını Danıştay verdi. Yerelde yönetimlerde de var zaten.

(Başörtülü milletvekili) Allahın izniyle… Parlamento’da engel yok. Fiili bir durum var sadece.

(ilker Başbuğ’un izahatları) Keşke o açıklamayı duygusallık içerisinde yapmasaydı. Çünkü daha süreç bitmedi. Bu tür açıklamalar yargıyı negatif istikamette tahrik edebilir. Benim Genelkurmay Başkanım şeklinde birlik-te çalıştığımız ismi terör örgütü yöneticisi şeklinde kabul etmem mümkün değil. Bu aslında en yüksek tonda bir sestir.

Genelkurmay Başkanımız (Org. Necdet Özel) ne yapacaktı? Nasıl bir rahtsızlık içerisinde olduğunu en yakından ben şahidim. Hukukun dışına mı çıkacaktı? Herhalde bunu yapabilir hali yoktu.

(Kapatma davası delillerine itiraz) alaka-lı arkadaşlara talimat verdim çalışıyorlar. (Ergenekon Davası’nda) Gerekçeli kararı bekliyoruz. O karar çıkmasının ardından gerekeni yapacağız. BARZANi’YE UYARI

(Ana dilde eğitim) O mesele bizim için şimdi ele alınabilir durum değil. Özel okullarda da yok. Ne, neyi getirir, götürür kimse düşünmüyor. Biz düşünmeye mecburuz. Biz, ülkemizi bölecek meseleler üzerinde adım atamayız. Zamanlama oldukça çok önemli. Zamanlamayı iyi yapmaz iseniz güzelim ülkemize yazık edersiniz. Biz zaten okullarda anadili öğrenme imkânı sağladık. Ama anadil ile eğitimin önünü açar iseniz resmi dili zedelersiniz.

Asla bir genel af gündemimizde değil. Öcalan için de söz konusu değil.

FKÖ benzetmesi yanlış. Onlar, gasp edilmiş toprakları alma mücadelesi veren insanlar. Kürtlerin böyle bir proble-mi var mı? Filistinlilerin pasaportu dahi yok. israil verirse çıkıyor. Burada hangi örgütü kuracaklar? Türkiye dışında düşünüyorlarsa mem. Zaten (Kürt Ulusal) Kongre, Türkiye dışında, o da beni oldukça çok ilgilendirmiyor.

Kuzey Irak Yönetimi’nin bize belirt tikleri sözlere, taahhütlere ters kararlar münasebetlerimizi etkileyebilir. Biz, kendilerine ülkemizin bölünmesine vesile olabilecek adımlarda münasebetlerimizi gözden geçireceğimizi hep belirt tik. Onlar da kadir kıymetini bilmeliler.

(PKK’nın çekilmesi) Türkiye’yi terk konusunda verilmiş sözler yerine gelmiş değil. Çocuk, yaşlı kadın gibi yüzde 20 gibi bir durum. Bunun dışında çıkma diye bir şey söz konusu değil. Böyle bilinmesinde fayda var.

(PKK tehditkar izahatları) Zaten silahı bırakmış değiller. Bunlar kendi durumlarını ortaya koyuyorlar. ‘Saldırırım’ diyene bu ülkenin güvenlik güçleri de herhalde ‘Hoş geldin’ demeyecek. Gereğini yapacaktır.

(PKK eksenli yayımlar) Son zamanlarda bölücü terör örgütü ile alaka-lı yazılı ve görsel medyada yoğun yayım yapılıyor. Adamları bu kadar abartmanın anlamı ne? Adeta örgütü, ülkenin kurtuluşuymuş gibi lanse edişler filan. Bunlar benim ülkeme fayda getirmiyor, zarar getiriyor. ‘MURSi’Yi HANÇERLEDiLER’

Başbakan Tayyip Erdoğan, Mısır’daki katliamla alaka-lı sorulara şu yanıtları verdi:

Mısır’da yaşananlar, bu ülkenin stratejik önemini hazmedemeyenlerin başlattığı olay ilerdır. Türkiye ile Mısır’ın bölgede deği-şik bir yeri var. Türkiye’ye bugüne kadar bakanlar, ‘lâiklikle demokrasiyi birlik te götüremez’ diyordu. Türkiye, aksini ispat etti. Bunu görmeleri önemli hazımsızlık başlattı. Artı olarak demokrasiyle ekonomiyi başarı ile götürdük.

(Obama’nın mesajı) Bir tavır değişikliği var ama ben daha güçlü bir tavır beklerdim. ‘Mursi seçimi kazanmıştır ama…’ dendiği anda orada demokrasi ile çelişme başlıyor. Demokrasinin ‘ama’sı olmaz. (Mursi’yi) Adamcağızı arkadan hançerlediler.

Ben, orada güçlü demokrasinin yakınındayım. Demokrasi orada katledilmiştir. Katledilen toplumun iradesi iadei itibar şeklinde geri verilmelidir. O da Mursi’nin ve siyasi tutukluların serbest bırakılması ile olur. Bu misafirin karşısında darbe yönetimleri filan duramaz. ‘GERiLiM iNSANI DEĞiLiM’

(Sağlığı ile alaka-lı iddialar) Armudu yenen ağaç taşlanır. Yenmeyeni kimse taşlamıyor. Ortada bir hizmet, 10 sene-de Türkiye’nin geldiği bir nokta var. Bir de sandıktan çıkma çabası olmayan ve oyu artmayan muhalefet var.

(Gergin olduğu iddiası) Bizi üzen şeyler var. Yoksa şahsımla alaka-lı gerilimler söz konusu değil. Yakından tanıyanlar bilir. Haksızlık karşısında susmam. Ama “gerilim insanı” diye değerlendiriliyorsam üzülmek hakkımdır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz