Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Balıkesirde 761 Üreticiye 3 Milyon Liralık Hibe Desteği Yapılacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:40:49
Balıkesirde 761 Üreticiye 3 Milyon Liralık Hibe Desteği Yapılacak

Balıkesir ili Gıda, Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeye katkı sağlamak için çiftçilerin makine ve ekipman alımlarını ve yerinde montajını desteklemek maksadı ile 761 üreticiye toplam 3 milyon 128 bin lira hibe desteği yapacak. Balıkesir ili Gıda, Tarım ve [r] Hayvancılık il Müdürlüğü’nden yapılan izaha göre, hibe desteğinin Kırsal Kalkınma […]

Balikesirde-761-Ureticiye-3-Milyon-Liralik-Hibe-Destegi-Yapilacak
Balıkesir ili Gıda, Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeye katkı sağlamak için çiftçilerin makine ve ekipman alımlarını ve yerinde montajını desteklemek maksadı ile 761 üreticiye toplam 3 milyon 128 bin lira hibe desteği yapacak.

Balıkesir ili Gıda, Tarım ve [r] Hayvancılık il Müdürlüğü’nden yapılan izaha göre, hibe desteğinin Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yapılacağı öğrenil-di. Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı, kırsal alanda saptanan birtakım tarımsal makine ve ekipman alımlarına yönelik yapılabilir harcamaların belirli oranlarda hibe şeklinde finansmanı yoluyla, tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu tarım alet ve makine altyapısı yönünden güçlendirilmesi gelir ve sosyal standartların geliştirilmesi amaçlanıyor. ayrıyetten tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlar altında ve bedenen çalışan üreticilerin işlerini kolaylaştırması da hedefleniyor. Bunun yakınında tasarımnin ötek i bir maksa-dı ise üreticinin üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek.

Bu kapsamda Balıkesir ilinde programdan yararlanmak üzere bin 655 başvuru yapıldığı belirtilirken, tebliğdeki şartları yerine getiren 761 üreticinin hibe desteği almaya hak kazandığı bildiril-di.

Tebliğ kapsamında 34 çeşit makine ekipmana destek yapılacak. Balıkesir ilinde bu kapsamda çiftçilerden 22 çeşit makine ekipman desteğinden yararlanmak için müracaat yapıldı.

Desteklemelerden il genelinde üreticilerin yoğun şeklinde talepte yer aldı ğı biçer bağlar, çayır biçme makinesi, diskli tırmık, el traktörü ve ekipmanları, mibzer, pülverizatör kendi yürür ya datraktörle çekilen, silaj makinesi, süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, toprak frezesi, yem hazırlama araçları, zeytin hasat makinesi, arıcılık makine ve ekipmanlarına öncelik tanındı.
Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz