Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bakan Yıldırım Siber Saldırı Ülkemize Yapılan Saldırı İle Eşdeğerdir
  • Ana Sayfa » Haber
  • 21 Haziran 2013 - 18:55:49
Bakan Yıldırım Siber Saldırı Ülkemize Yapılan Saldırı İle Eşdeğerdir

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gezi Parkı eylemleri ile birlik-te yapılan siber saldırıların ama-cı nın Türkiye’nin bilişim alt yapısını işlemez hale getirerek misafirin ve kurumların bilgilerine ulaşıp onları deşifre etmek olduğunu belirt ti. Bir televizyon dizi temaslarda bulunmak ve açılış yapmak için [r] Amasya’ya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, birtakım […]

Bakan-Yildirim-Siber-Saldiri-Ulkemize-Yapilan-Saldiri-ile-Esdegerdir
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gezi Parkı eylemleri ile birlik-te yapılan siber saldırıların ama-cı nın Türkiye’nin bilişim alt yapısını işlemez hale getirerek misafirin ve kurumların bilgilerine ulaşıp onları deşifre etmek olduğunu belirt ti.

Bir televizyon dizi temaslarda bulunmak ve açılış yapmak için [r] Amasya’ya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, birtakım kurum ve kuruluşların gizli bilgilerine ulaşılmak istendiğini belirterek; “Bunu yapanlar ayrıyetten gizli nitelikteki bilgileri aşikare hale getirerek ülkemizi ve misafirimızı zor durumda bırakmaktır.” diye konuş-tu.

Yapılan siber saldırıların aynen Türkiye’ye yapılan saldırıya eş değer olduğunu anımsatan Bakan Yıldırım; “O yüzden siber güvenlik eşittir, Milli Güvenlik diyoruz. Geçtiğimiz Kasım ayında Milli Güvenlik Kurulu’na bir sunum yapıldı ve onun arkasından da Siber Güvenlik Kurulu oluşturuldu. Bakanlığımız Siber Güvenlik Kurulu’nun başkanlığını yürütüyor, burada tüm bakanlıkların müsteşarları var. Her ay düzenli toplanıyoruz. ayrıyetten her kurumda da some diye adlandırdığımız ayrı birimler oluşturulacak. Bunlar 7 gün 24 saat yurtdışından gelebilecek atakları, tehditleri durdurmak, alt yapımızın ve misafirimıza zarar görmesinin önüne geçecek.” diye konuş-tu.

Siber saldırısının amacına da değinen Yıldırım; “Bir insan düşününün, insanın tüm etkinliklerini yok etme amacı ile beynine saldırın. Beyne saldırıldığında tüm organlar zarar görür. işte devletin beyni niteliğindeki kritik alt yapılara ve oldukça çok ehemmiyetli bilgilere, finans, eğitim, güvenlik, ulaşım alt yapılara saldırmak ve devleti acze düşürmek, görevini yapamaz hale getirmektir. Düşünün bankacılık sistemi çalışmıyor, para transferleri durdu. Niye yazılım var? Vernis, uyap, e-devlet yapısı var. Buralara tehditler olur, eğer bu tehditler bertaraf edilemezse bu çok büyük risktir. Siber Güvenlik Sistemi’nin kuruluş maksa-dı budur.” ifadelerini kullandı.

“iNTERNET TÜRKiYE’DE AFRiKA SEViYESiNDEN GELiޞMiޞ ÜLKE SEViYESiNE ÇIKTI”

internet teknolojisinin Türkiye’de oldukça çok geliştiğini aktaran Yıldırım; “Ülkemizi bu manada son 10 sene-de Afrika seviyesinden Avrupa’nın en gelişmiş 5 ülkesi arasına çıkardık. interneti oldukça çok fazla kullanıyoruz. Sosyal paylaşım sitelerini, arama motorlarını kullanıyor internet üzerinden ticaret yapıyoruz. Avrupa’da daha fazla akıllı telefonları kullanan, işlem yapan ülke Türkiye’dir ve 60 milyona yakın insanımız bundan sonra bilgi toplumunun birer ferdidir. Eskiden küçük aile yapısında anne, baba ve çocuklardı. ޞimdi ise anne, baba ve internet var. bütü n bunlar olunca tehditlerde oldu. bütü n bu tehditlere karşı önlem almak ülkemizin, ülkeyi yönetenlerin, bizlerin en ehemmiyetli görevlerinden bir tanesidir.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz