Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

AYTO Başkanı Ülken Aydın İçin Ortak Akılla Hareket Edilmeli
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:29:43
AYTO Başkanı Ülken Aydın İçin Ortak Akılla Hareket Edilmeli

AYTO Başkanı Ülken Aydın için ortak akılla hareket edilmeli… Aydın ili Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Aydın’ın büyük şehir olduğunda elde edilecek potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi için ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini belirt ti. Aydın ili için art niyet olmadan ortaya atılan bütü n pozitif çalışmalara sıcak baktıklarını [r] ve bu […]

AYTO-Baskani-Ulken-Aydin-icin-Ortak-Akilla-Hareket-EdilmeliAYTO Başkanı Ülken Aydın için ortak akılla hareket edilmeli…

Aydın ili Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Aydın’ın büyük şehir olduğunda elde edilecek potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi için ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini belirt ti.

Aydın ili için art niyet olmadan ortaya atılan bütü n pozitif çalışmalara sıcak baktıklarını [r] ve bu çalışmalarda yer alacaklarını ifade eden Ülken, “Akıl almaktan, sormaktan, araştırmaktan çekinmeyen, bundan gocunmayan ortak akılla söyleyecek sözü olan, iyi niyetli fikri olan herkesle çalışmaya hazırız.” diye konuş-tu.

AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, yönetim kurulu üyeleri ile birlik-te 3 aylık çalışmalarını yorumladı. AYTO’nun çalışmalarının üye odaklı olduğunu, bunun için ilk işlerini ve güncelleme yaptıklarını ifade eden Ülken, “Üye odaklı çalışma prensibi edindik. Üyelerimizden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, hangi istekler uygulanabilir, yapılabilir onlar üzerinde yoğunlaştık. Üye odaklı çalışma prensibi kapsamında üyemizden belge alırken, ekonomik bedelinin oldukça çok yüksek olmadığını faka t psikolojik algısının negatif manada yüksek olduğunu belirle-dik. Belge ücreti alınmaması için karar aldık. Daha önceden her belge için 5 TL gibi bir ücret alınıyordu. Buradan kaynaklanan bütçe açığını da tasarruf tedbiriyle karşılayacağız. Bütçemize ek yük getirmeyeceğiz. Üyelerimizin bütü n verilerini güncelliyoruz. Odamızın 7 binin üzerinde üyesi var. Bu kurumda başarılı olabilmek için üyelerimizle aklımıza gelen her açıdan iletişime geçilmesi lazım. Üyelerimizin bilgileri biz teslim aldığımızda AYTO’nun sadece cep telefonu SMS ulaşımı 2 bin 300’lerde idi. Adres bilgileri devlete ödenen harçtan dolayı adres değiştiren üyelerimiz, bu harcı ödememek için yeni adreslerini tescil ettirmemişler, pek çok adres yanlıştı. Bu da bizim üyelerimize iletişimi zorlaştırıyordu. Üyelerimizin bütü n bilgilerini ve faaliyet alanlarını güncelledik. Veri güncellemelerimizi bitirdik. 4 bin 500 üyemizin telefonunu güncelledik.” diye konuş-tu.

AYTO’nun, TOBB yönetiminde ehemmiyetli yerlerde görev aldığını ve bunu başka illerin kıskandığını anımsatan Yönetim Kurulu Başkanı Ülken, her alanda başarı için ortak akılla çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Aydın ili için yapılan çalışmalara verdikleri destekleri aktaran Ülken, “Aydın’ın en eski meslek kuruluşunun seçilmiş yöneticileri olarak, bize yakışan şekilde hizmette devamlılık ilkesi gereğince, geçtiğimiz Meclis döneminde odamıza kazandırılan AYTO Kültür Evi’ni bir turizm merkezi haline getirmek için çalışmalar yapmaktayız. Amacımız, Aydın’ın tek etnografya müzesi olma özelliği taşıyan Kültür Evi’ni sürekli yaşayan bir yapı haline getirmektir. Burada Aydın’ı, kendi çocuklarımıza en iyi şekilde tanıtmak için okullar ile çalışmalarımız olacak. Çocuklarımızın buraları ziyaret etmesini, buralarda ders görmelerini sağlayacağız. Milli eğitimle bu meselede çalışmalarımız sürüyor.” diye konuş-tu.

Oda üyelerinin fark-lı sektörlerde oluşan problemlerini gidermek için kurumlar ile iletişime girerek, bunların giderilmesi için çabaları olduğunu ifade eden Ülken, şöyle devam etti: “Sektör komitelerimiz çalışmalarını sürdürüyor. fark-lı sektörlerdeki pek çok soru-nu sektör komitelerimizin, üyelerimiz, ötek i kuruluşlar ile ortaklaşa yaptığı çalışmalar sonucunda çözdük. Bazıları için girişim ve çalışmalarımız sürüyor. Komite çalışmalarını oldukça çok dikkate alıyoruz. Aydın’ı; söyleyecek sözü olan, aklında bir fikri olan, niyeti düzgün olan herkesle ortak akılla yönetmeyi hedefliyoruz. Aydın, ortak akılla yönetilmeye ihtiyacı var. Daha güçlü, daha çok büyük Aydın ili için üyelerimizin ticari hacminin büyümesi, dış pazarlara açılması bir zorunluluktur. Devletin sunmaya çalıştığı teşvik ve destekleme imkanlarından daha etkin yararlanmak için kuracağımız ‘Kobi masası’ ile üyelerimize yönelik firma işlemleri, izinler, vergiler, çalışma ve sosyal güvenlik, destek ve teşvikler, finansa erişim, kalite ve belgelendirme, dış ticaret, taşımacılık ve lojistik, iş geliştirme, KOBi’lere yönelik AB bilgileri, Ar-Ge ve inovasyon, KOBi’lere yararlı bilgiler, bilgi bankası gibi alanlarda profesyonel destek almalarını hedeflemekteyiz.”
Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz