Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Asrın Projesinde Denizaltı Borularının Yarısı Üretildi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:08:04
Asrın Projesinde Denizaltı Borularının Yarısı Üretildi

Asrın projesinde denizaltı borularının yarısı üretildi… Asrın tasarımı şeklinde görülen ve Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) denizin altından su götürecek olan ‘KKTC Su Temin tasarımı’nde kullanılabilir denizaltı boruları son sürat-le üretiliyor. Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinde her biri 500 m ve 150 ton ağırlığında olan 160 borudan [r] 88’i üretildi. Dünyada iki plastik […]

Asrin-Projesinde-Denizalti-Borularinin-Yarisi-UretildiAsrın projesinde denizaltı borularının yarısı üretildi…

Asrın tasarımı şeklinde görülen ve Mersin’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) denizin altından su götürecek olan ‘KKTC Su Temin tasarımı’nde kullanılabilir denizaltı boruları son sürat-le üretiliyor.

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinde her biri 500 m ve 150 ton ağırlığında olan 160 borudan [r] 88’i üretildi.

Dünyada iki plastik boru üreten makineden birinin yer aldı ğı Taşucu’ndaki Fırat Plastik Fabrikası’nda PN6 ve PN8 şeklinde 2 tip boru üretildiğini ifade eden fabrika işletme Sorumlusu Endüstri Mühendisi Onur triko, “2 bin 500 milimetre boru üretebilecek bir tane makinemiz var burada. Bu da dünyada ikincisi. iki ülkeyi birleştirecek bir tasarımde kullanıldığı için de ilk özelliğini taşıyor. Bu makine ile 500 m boruyu 3 günde üretirken, ötek i ünitelerde ise 4 ile 6 günde üretebiliyoruz. ayrıyetten üç ayrı üniteden her biri 500 m olan borular üretiyoruz. 24 saat faaliyette olan fabrikamızda bir günde 250 m boru üretebiliyoruz. Yekpara özelliği olan bu boruları ürettikten sonra SEKA limanı içerisindeki bir alanda depoluyoruz. ޞu ana kadar 88 boru ürettik ve tasarımnin yarısını geçmiş durumdayız. Böyle devam edersek kasım ayı sonlarında işimizi teslim etmiş olacağız.” diye konuş-tu.

BORULAR SUYUN 250 m ALTINA DÖŞžENECEK

Anamur ilçe sınırları içerisindeki Dragon Çayı sonucu kurulan Alaköprü Barajı’nda toplanan suyun, Akdeniz’in altına döşenecek borular vasıtası ile KKTC’ye su ulaştırılması planlanan tasarımnin borularının üretildiği fabrikada, üretim aralıksız sürüyor. Üretilen boruların denizin 250 m altından geçeceği ve toplamda 80 km’lik bir mesafe olacağını ifade eden triko, bununnla birlikte mahal-li istidama da katkı sağladıklarını söyledi. triko, “Uzman ekibimiz haricinde belde halkını da burada istihdam ediyoruz. 24 saat çalışan fabrikamız, küçük de olsa mahal-li halka destek vermekte.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz