Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Arınç Türkiye Mısır Halkı İle Dayanışma İçerisinde
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:03:13
Arınç Türkiye Mısır Halkı İle Dayanışma İçerisinde

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’nin Mısır toplumuile dayanışma içerisinde olduğunu belirt ti. AKP Manisa ili il Başkanlığı tarafından Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde tertiplenen iftarda konuşan Başbakan Yardımcısı Arınç, Mısır’da oldukça çok acı olay iler yaşandığını ifade etti. Bu ülkedeki gelişmeleri [r] sadece Türkiye’nin ‘darbe’ şeklinde nitelendirdiğine dikkati çeken Arınç, “ABD’den, Avrupa’dan ses çıkmadı. Mısır’da darbe […]

Arinc-Turkiye-Misir-Halki-ile-Dayanisma-icerisinde
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’nin Mısır toplumuile dayanışma içerisinde olduğunu belirt ti.

AKP Manisa ili il Başkanlığı tarafından Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde tertiplenen iftarda konuşan Başbakan Yardımcısı Arınç, Mısır’da oldukça çok acı olay iler yaşandığını ifade etti. Bu ülkedeki gelişmeleri [r] sadece Türkiye’nin ‘darbe’ şeklinde nitelendirdiğine dikkati çeken Arınç, “ABD’den, Avrupa’dan ses çıkmadı. Mısır’da darbe yanlıları ile dayanışma içerisinde olduğunu anımsatan islam liderleri görül-dü. 12 milyar lira bağışladılar. Darbe yapanlar, hiçbir yerde iflah olmadı. Başlarına ne geleceğini de herkes biliyor. Hangi ülkede darbe yapılmışsa arkadan gelenler onları temizlemiştir, ülke kaybetmiştir, demokrasi kaybetmiştir. Mısır toplumuile dayanışma içerisindeyiz. Mazlum ve mağdur Mısır halkının bu kaostan bir an ev-vel kurtulması için hem dua edelim ve hem de Türkiye şeklinde diplomatik yollardan ne yapabileceksek hız-la gerçekleştirelim.” diye konuş-tu.

Müslüman ülkelerin çoğunda sıkıntı-lar yaşandığını vurgulayan Arınç, Suriye’nin liderine, “Halkına silah çekme, zulmetme, demokratik yollardan seçime git” diye konuş-tuklerini ve bugün ülkenin halinin ortada olduğunu anlattı. Irak, Afganistan, Pakistan, Lübnan, Cezayir, Tunus, Libya, Myanmar’da da sıkıntı-lar yaşandığını ifade eden Arınç, “Müslümanların kanı dökülüyor. Ülkeler başsız, kendi içerisinde kavgalar var. Bu hepimizin gönlünü yaralıyor. islam ülkeleri fitne ateşi ile yanıyor, birbirlerinin kanını döküyorlar. Maalesef oralarda düzen ve istikrar kurulamıyor. Türkiye, kutup starı gibi. Barış ülkesi, ayrımcılığın ortadan kalktığı bir ülke. inancını herkesin rahatlıkla yaşadığı bir ülke. Huzur ve emniyetimiz var. Genel itibarı ile Türkiye adeta bir barış adası gibi, kutup starı gibi. Ülkeler Türkiye’ye baktıklarında iç geçiriyor ve ‘Ah biz de böyle olsak’ diyorlar. 11 sene-den bu yana istikrar ve güven var. ‘Bu bozulursa Türkiye eski günlere döner’ diye ellerini ovuşturanlar olabilir. Onlara fırsat vermeyeceğiz. Bu ülkelerdeki yanlışlıkların giderilmesi için iyi örnekler göstermek istiyoruz.” diye konuş-tu.

TÜRKiYE sene-ler SONRA iSTiKRAR VE HUZURU BULDU

Türkiye’de son aylarda yaşanan gelişmelerin, masum istekler ile başlamasına karşı birtakım güçlerin etkisiyle maddi ve manevi zararı birlikt einde getirdiğini anımsatan Arınç, olay ilerda misafirin öldüğini belirtti. Yaşananların, Türkiye’de huzuru bozmak arzulayanlar in ne denli cüretkar olabileceklerini gösterdiğini anımsatan Arınç, “Çevreye duyarlı olanları bir kenara koyarak söylüyorum, yaşananlar hangi demokratik talebin netice-si olabilir? Bundan sonra Türkiye’nin huzurunu bozabilir hiçbir olaya hükümet şeklinde fırsat vermeyeceğiz, halkımız da izin vermeyecek. Kanunsuzluğu hoş göremeyiz. Herkesin rica ettiğini rica ettiği biçimde yapması anarşik ortamı birlikt einde getirir. Cadde ortasında zarar verebilmek için kanunsuz gösteri yapar iseniz, bunun müeyyidesi de olacaktır. Türkiye sene-ler sonra istikrar ve huzuru buldu. Bunu kaybetmeye niyetimiz yok. Bu bizim için ekmek ve su kadar önemlidir. istikrar ve huzurumuz olmazsa ülkemiz de hepimiz de kaybederiz.” diye konuş-tu.

HER MUHALEFET PARTiSiNiN iKTiDAR OLMA �ANSI VARDIR

Türkiye’nin, sokak ortasında bombaların patlamadığı, kirli infazların gerçekleşmediği huzurlu bir ülke olduğunu, büyüme, ihracat ve işsizlik oranlarında başarılı bir grafik çizdiğini ifade eden Arınç, bunlar ile herkesin iftihar etmesi gerektiğini belirt ti. Demokrasinin toplumun iradesi olduğuna ve seçimler ile söylendiğını ifade eden Arınç, “Her muhalefet partisinin iktidar olma şansı vardır ve olmalıdır. Muhalefet partilileri laf olsun diye muhalefet yapmamalı. iktidar olmak için çalışmalı. Bizim de belki onlarca eksiğimiz var. Yanlışlarımız olabilir. Siz bunları görürsünüz, daha iyisini yapacağız dersiniz. iktidar sizin de hakkınız. Ama bunları söylemek yerine yüzde 50’leri görerek, ümitsizliğe kapılmak ondan sonra hükümetleri başka oyunlar ile devirmek oldukça çok kötü bir şey. Süleyman Demirel’in bir sözü var. Başka sözünü bilmiyorum. Ama derki ‘demokrasilerde iktidarlar entrikasız kansız hilesiz el değiştirmeli.’ Bunu en oldukça çok darbelerden mağdur olan Sayın Demirel’de güzel söylüyor. Halkımız da bunu oldukça çok iyi biliyor. Son 50 yılımızın içerisinde kaç tane darbe, muhtıra, post modern darbe olduğunu hepimiz biliyoruz. oldukça çok şükür 11 yıldır ülkemizde bunlar konuşulmuyor. 35’inci madde ortadan kalktı. Anayasa değişikliği, Türkiye’de darbecilerin yargılanmasının önünü açtı. Ş�imdi hesap veriyorlar. Türkiye özgür bir ülke oldu, toplumun özgürlük alanları genişledi. oldukça çok şükür 11 yıldır ülkemizde bunlar konuşulmuyor.” diye konuş-tu.

Ş�ırnak ile Bingöl ilinde havalimanları açıldığını, Hakkari ilinde de hizmete gireceğini aktaran Arınç, 11 se-ne ev-vel 12 olan havalimanı sayısının bugün 47’ye yükseldiği belirt ti. bundan sonra Türkiye’nin her yerine ulaşılabildiğini anımsatan Arınç, “Yüksek hızlı trenler yapılıyor. Güzel işler yapılıyor. Köyler ve kasabalar karış karış geziliyor.” diye konuş-tu.

Somali’de Türkiye Büyükelçiliğine yapılan bombalı saldırı ile alaka-lı de konuşan Arınç, “Son gelen bir haberle Somali’de büyük elçiliğimize bir saldırı haberi aldık. Maalesef bir güvenlik görevlimiz şehit oldu. 2’si yaralandı. Orada Ş�ebiha denen bir örgüt ülkeyi ikiye bölmüştür. Başbakan Somali’yi hatırladı. Dünya Somali’yi ondan sonra tanıdı. Somali biraz kendine gelir gibi oldu ama orada da dış destekli birtakım örgütler ülkeyi bölmek ve parçalamak istiyor. tüm Afrika ülkeleri Türkiye’nin elini samimiyetle tutmuşlardır. Biz çok büyük ülkeyiz. Eski bir reklamı hatırlıyorum. Blue Jean reklamıydı. ‘Türkler de oldukça çok oluyor’ diye sloganı vardı. Biz de oldukça çok olduğumuzun farkındayız. Bugün 17 ülkede işçi maaşları ödenmiyor. Eksi 5’lere imza atıyorlar. Türkiye’yi dışarıdan görmek lazım. Kendi içimizde kıskançlık ve hadisenin oldukça çok küçük parçasını görüyoruz. Dışarıdan bakın Türkiye’ye. Hamdolsun Türkiye dendiği zaman ayağa kalkıp saygı duruşuna geçenler var. Halkımızı kucaklaştırıyoruz. giyisiinden bölgesinden dolayı ayrımcılık bitti. Barış getirmek için baldıran zehrini içmeye hazır bir hükümet var. Biz bugün düşünce, fikir ve inancından dolayı zamanında örselenmiş yalnız bırakılmış insanlara yardım eli uzatıyoruz.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz