Arabasına Traktör Tekeri Takan Karadenizli
Gönderen: admin Tarih: 12 Oca, 2013 At 09:43 AM | Kategorisi : Haber, Yaşam | 0 Yorum

Arabasina-Traktor-Tekeri-Takan-KaradenizliKastamonunun Bozkurt ilçesindeki arab a sürücüsü, karlı ve buzlu yollarda kaymaya karşı zincir takıp çıkarmaktan bıkınca çareyi arabay ı ne traktör lastiği takmakta buldu.Bozkurt ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıktaki Koşmapınar köyünde yaşayan Elvan Şener(45), köyü ile ilçe merkezi arasındaki karayolunun kar yağışı nedeniyle kapanması ve buzlanmasına karşı sürekli zincir takıp çıkarmaktan usanınca çözüm aramaya başladı. İşi gereği sık sık ilçeye gidip gelen Şener, daha pratik bir çarenin ne olabileceği araştırırken, traktör lastiğini arabay ı ne takmayı düşündü. Düşüncesini uygulamaya koyan Şener, traktöre ait iki ön lastiği arabay ı nin arka lastiklerinin yerine monte etmeyi başardı. -”Traktör lastiğini arabaya uydurdum”- Elvan Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köy yolu kar yağışı nedeniyle sürekli kapandığı için ilçeye gidip gelmede zorlandığını ve aracına zincir takmak zorunda kaldığını belirt ti. Şener şunları ifade etti: ”Köyümüzün yolları devamlı kapalı olduğundan, bazı bazı kış şartları ağır geçtiğinden zincir takıp çıkarmaktan bıktım.
Reklam Alanı
. Onun lastiğini arabama uydurdum. Jantını kendim ayarladım. Artık zincir takmıyorum. Aracımla rahat rahat köye gidip gelebiliyorum. 30 santimetre karda rahat gidip gelebiliyorum.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>