Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Appledan Ani
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:38:00
Appledan Ani

Elektronik devi Apple, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı iddia edilen TV seti konusunda ehemmiyetli bir adım attı. Apple, bir zaman ev-vel kapanan ABD’li TV/video uygulama firması Matcha.tv’yi satın aldı. Apple, satın alım hakkında izah yapmazken, firmasın TV endüstrisinde ehemmiyetli planlar yapabiliyor olabileceğini önplanasürüldü.Apple’ın uzun süredir Apple TV ve ötek i elektronik cihazları ile bütünleşecek bir […]

Appledan-Ani-Elektronik devi Apple, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı iddia edilen TV seti konusunda ehemmiyetli bir adım attı. Apple, bir zaman ev-vel kapanan ABD’li TV/video uygulama firması Matcha.tv’yi satın aldı. Apple, satın alım hakkında izah yapmazken, firmasın TV endüstrisinde ehemmiyetli planlar yapabiliyor olabileceğini önplanasürüldü.
Apple’ın uzun süredir Apple TV ve ötek i elektronik cihazları ile bütünleşecek bir TV seti üzerinde çalıştığı spekülasyonları teknoloji dünyasında dönüyor. Bu planlar gizli olsa da, Apple son şeklinde yaptığı ve oldukça küçük bütçeli satın alımla aslında kritik bir hamle yapmış olabilir. Apple’ın satın aldığı iOS [r] uygulaması Matcha.tv, ABD’deki kablolu TV sağlayıcıları, online video hizmetleri ve dijital video platformlarındaki bütü n içerikleri kullanıcılarına sunan oldukça çok başarılı bir içeriğe malik. Her ne kadar Mayıs ayında kaldırılmış olsa da, uygulama elinizin altındaki bütü n film/video seçeneklerini yönetmenize, video önerileri almanıza, sosyal medyaya bağlanarak arkadaşlarınızın ne izlediğini ve yorumlarını görmenizi sağlıyor. Matcha.tv’nin CEO’su Guy Piekarz, TechCrunch sitesine Mayıs ayında verdiği demeçte, ‘yeni bir yön belirlemek için uygulamayı kaldırdıklarını’ söyle mişti. APPLE’IN PLANI NE?

Apple, VentureBeat sitesine satın alım hakkındaki planlarını açıklamayacaklarını ifade etti. Açıklamada, “Apple, birtakım bazı küçük teknoloji firmalerini satın alıyor. Bu satın alımların amacını ve planlarımızı genelikle açıklamıyoruz” denildi. Apple’ın 1 ya da1,5 milyon dolar ödediği tahmin edilse de, bir zamanlar AppStore’da en iyi 15 eğlence uygulaması arasında bulunan Matcha.tv için daha fazla ödeme yapıldığı düşünülüyor. Satın alımın maksa-dı hakkında ise deği-şik görüşler var. Matcha.tv kullanıcı kitlesi büyük olan ya daehemmiyetli patentlere malik bir firma değil. faka t uygulamanın internet ve televizyonda oldukça çok başarılı video izleme imkanı sunması, Apple’ın gelecekte iTV için kurmayı planladığı altyapının bir parçası olabilir. Matcha.tv, iTunes içeriğini online platformların yakınında TV’de de oldukça çok başarılı sunması adına Apple’a yardımcı olabilir. ޞirketin Matcha.tv ile neler planladığını, yakın gelecekte görebiliriz. CNET’in verdiği bilgiye göre, Apple, bu ay başında iletişim çipleri üreten Passif Semiconductor firmasıni de sessiz sedasız satın adı. Apple’ın, bu satın alımla kablosuz ve iletişim teknolojilerindeki faaliyetlerini artırmak rica ettiği yorumları yapılmıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz