Ananas Suyunun Faydaları Nelerdir
Gönderen: admin Tarih: 2 Eyl, 2015 At 07:00 PM | Kategorisi : Haber, Magazin | 0 Yorum

Ananas-Suyunun-Faydalari-NelerdirAnanas suyu ile yağlarınızdan kurtulun…

Takvim’de yer alan habere göre ananasın sıcak iklimde yetişen tropikal meyvelerden birisi olduğunu anımsatan Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, “Ananasın çok büyük kısmı sudur ve kalorisi oldukça düşüktür. içeriğinde demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, A vitamini, B ve C vitaminleri bolca bulunmaktadır. Ananas, cildi pürüzsüzleştirir, tırnak
Reklam Alanı
ve saçları güçlendirir, gözlere sağlık getirir. bununnla birlikte kanser oluşumunu engeller. Protein sindiren ve zayıflamayı sağlayan enzim olan bromelain sayesinde sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek olan iltihapları ve şişkinlikleri de etkili bir şekilde bir biçimde azaltır. Ananas, az bulunan bir mineral olan manganezin mükemmel bir kaynağıdır.”
dedi.

Ananasın insan vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri ve 16 doğal minerali içerdiğini kaydeden Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, şöyle söyledi:

“Ananasın kilo verdirmedeki sırrı ise zengin suyunda saklıdır. Ananas suyu vücuttaki yağı etkili bir şekilde bir şekilde eritebilir. Bu nede n le her gün yemekte ananas ya da ananas suyu tüketilebilir. Yani kısa olancası Ananas sağlıklı bir diyet meyvesidir. faka t yemeden ev-vel ananası tuzlu suda yarım saat bekletilmesi gerekir. Mide ve bağırsakları temizler. Ananas etin sindirilmesinde yardımcı olabilir. Ananasta bulunan protein mayası, yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde bir şekilde çözümleyerek mide ve bağırsakları hareketlendirir.

Cilt ve saçı güzelleştirir. Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır. Bunun yakınında ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur. Tansiyon ve kandaki yağ oranını düşürür. Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili bir şekilde olabilir.

Ananas, vücutta yağ birikimini de önler. idrar söktürücü özelliği sayesinde de vücuttaki toksinlerin atımına yardımcıdır.”
Haberin Alındığı Kaynak»www.sacitaslan.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>