FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Aktif Sen Neden Kapatıldı
Aktif Sen Neden Kapatıldı

Fethullah Gülen cemaatine yakın olduğu iddia edilen Aktif Eğitimciler Sendikası fesih kararı aldı.“Hükümete tehdit” maksadı ile kurulduğu iddia edilen ve dokuz ayda 35 bin üyeye ulaşan sendikanın, ileriki günlerde yapılabilir Olağan dışı genel kurulunda fesih kararı görüşülecek.Eski Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer, Aktif-Sen’in kapanma kararını, “Bunun anlamı, kurulan bu sendikadan iktidara yakın duran sendika ve […]

Aktif-Sen-Neden-KapatildiFethullah Gülen cemaatine yakın olduğu iddia edilen Aktif Eğitimciler Sendikası fesih kararı aldı.
“Hükümete tehdit” maksadı ile kurulduğu iddia edilen ve dokuz ayda 35 bin üyeye ulaşan sendikanın, ileriki günlerde yapılabilir Olağan dışı genel kurulunda fesih kararı görüşülecek.Eski Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer, Aktif-Sen’in kapanma kararını, “Bunun anlamı, kurulan bu sendikadan iktidara yakın duran sendika ve birtakım güçlerin rahatsız [r] olmalarıdır. Çünkü iktidara yakın sendika bu yı l işkolu yetkisini kaybetme ile karşı karşıya kalabilirdi. Aktif Eğitim-Sen kurulduğunda ileri sürdüğü gerekçeleri 9 ayda ortadan kalkmadığına göre demek ki bir yerlerden talimat gelmiş ya da iktidarın sağladığı olanakların paylaşımında bir anlaşma sağlanmış görünmektedir. Birleşmeyi tabanlarına anlatamayacakları için kendilerini kapatma yoluna gitmeyi yeğlemişler” diye yorumladı.* Talimatla kuruldu, talimatla kapandı Öğretmen yorumları…* Cemaat sendikayı hükümete karşı tehdit şeklinde kurdu. Alacağının sözünü aldı, EBS (Eğitim Bir-Sen) ile birlik olmak adına feshedildi. işte cemaat.. işte EBS* 35 bin üye sayısına ulaşan Aktif-Sen’in ivme kazandığı bir dönemde sendikayı feshetmesinin sebeb i şeklinde dershanelerin kapatılmaması konusundaki uzlaşma olduğu iddia ediliyor.* Eğitim Bir-Sen şimdi hiç çalışmadan Aktif-Sen’in 35 bin üyesini kendi bünyesine alacak. Masa başında üye kazanmak buysa ben öğretmenliğimden tiksindim.* Demek dershanelerin kapanması mevzusu halledildi. Bu memleketin öğretmenlerinin düşürüldüğü hale bakar mısınız?* Talimatla kuruldular, talimatla da feshedildiler. Abiler ne derse odur. Biz bilmeyiz. Emir geldi üye olduk, emir geldi kapattık. Özet bu.* Cemaat okullarında herhangi bir sendikaya üye olmak zinhar yasaktı ve derhal işten atılma sebebiydi. Devlet okullarındaki cemaat ehli öğretmenler de sendikasızdı. Cemaatin eski bakan Ömer Dinçer’le araları bozulunca sendika kurup baskı unsuru oluşturmak rica ettiler. ޞimdi arada sulh olunca sendikalarını feshediyorlar. Sendikalaşma kavramından cemaatin anladığı faka t bu kadar. (BCK)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • aktif eğitim sen neden kapatıldı
  • aktifsen neden kapatıldı

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz