Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ahmet Doğana Kim Saldırdı
Ahmet Doğana Kim Saldırdı

Sofya’da Hak ve Özgürlükler hareketi Genel Başkanı Ahmet Doğan’a silahlı saldırı girişiminde bulunan saldırganın kimliği belli oldu.Bulgaristan’da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin lideri Ahmet Doğan’a suikast girişiminde bulunan saldırganın üniversite öğrencisi olduğu görül dü.Oktay Hasanov Enimehmedov adlı 25 yaşındaki saldırganın Sofya’da Yüksek Mimarlık ve inşaat Üniversitesi’nde 5. sınıfta okuduğu saptan dı. Üniversitenin […]

Ahmet-Dogana-Kim-SaldirdiSofya’da Hak ve Özgürlükler hareketi Genel Başkanı Ahmet Doğan’a silahlı saldırı girişiminde bulunan saldırganın kimliği belli oldu.
Bulgaristan’da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin lideri Ahmet Doğan’a suikast girişiminde bulunan saldırganın üniversite öğrencisi olduğu görül dü.Oktay Hasanov Enimehmedov adlı 25 yaşındaki saldırganın Sofya’da Yüksek Mimarlık ve inşaat Üniversitesi’nde 5. sınıfta okuduğu saptan dı. Üniversitenin Bina ve Tesis inşaat bölümünde inşaat Teknik [r] Yönetim dalında ihtisas yapan Enimehmedov’un mezun olmak için sınavlara hazırlandığı söylen di.Enimehmedov, üniversite hocaları tarafından “sakin ve uslu bir kişi” olarak nitelendirildi.Üniversite öğretim üyeleri, Enimehmedov’un “terbiyeli, sakin, sessiz faka t oldukça çok yalnız bir kişi” olduğunu belirt ti. Hocalar, Enimehmedov’un girişimine bir anlam veremediklerini, tavırlarında şüpheli herhangi bir durum görmediklerini ifade etti.Bu arada içişleri Bakanı Tzvetan Tzvetanov, Enimehmedov’un kongre salonuna HÖH Gençlik Örgütü üye kartı ile girdiğini, yetersiz olduğunu kabul ettiği güvenlik önlemlerini kolaylıkla aştığını söyledi.Tzvetanov, Enimehmedov’un daha önce karıştığı bazı suçlardan 6 sabıka kAydın ilinin yer aldı ğınu, bu suçlardan 2 kez hüküm giydiğini diye konuş tu. (TOK)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz