Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Affını İsteyecek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:13:37
Affını İsteyecek

Affını isteyecek…ABD ordusu ve Dışişleri Bakanlığı’na ait gizli belgeleri sızdırdığı gerekçesiyle yargılanan ve 35 se-ne hapisle cezalandırılan Amerikalı er Bradley Manning, Obama’dan affını isteyecek.Wikileaks’e ABD ordusu ve Dışişleri Bakanlığı’nın gizli belgelerini sızdırarak tüm dünyada hadi se yaratan er Bradley Manning 35 se-ne hapis cezası aldı. Manning ABD Başkanı Barack Obama’dan affedilmesini rica etti. Bradley Manning’in […]

Affini-isteyecekAffını isteyecek…
ABD ordusu ve Dışişleri Bakanlığı’na ait gizli belgeleri sızdırdığı gerekçesiyle yargılanan ve 35 se-ne hapisle cezalandırılan Amerikalı er Bradley Manning, Obama’dan affını isteyecek.
Wikileaks’e ABD ordusu ve Dışişleri Bakanlığı’nın gizli belgelerini sızdırarak tüm dünyada hadi se yaratan er Bradley Manning 35 se-ne hapis cezası aldı. Manning ABD Başkanı Barack Obama’dan affedilmesini rica etti.

Bradley Manning’in gelecek hafta Başkan Obama’ya kişisel savunmasını göndererek başkanlık affı isteyeceği söylen di. Duruşma [r] salonunda herhangi bir tepki vermeyen Manning’in aksine yakınları gözyaşlarını tutamadı. Duruşma salonuna “truth” (gerçek) yazılı tişörtler ile gelen Manning’in destekçileri, büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Casusluk ve hırsızlık gibi 20 ayrı iddiadan suçlu bulunan 25 yaşındaki Manning, ülkesine verdiği zarardan dolayı üzgün olduğunu açıklamıştı. Manning’in avukatı Obama’ya seslenerek “Brad’in çilesini sonlandırmanın zamanıdır. Başkanın muhbirleri cezalandırmaya değil onları korumaya odaklanmasının ve er Manning’i affetmesinin zamanıdır” diye konuş-tu.

Avukat David Coombs Guardian’a verdiği demeçte “Savunma takımındaki herkes duygusaldı, ben dahil. sadece o duygusal olmadı. Bana baktı diye konuş-tu ki: ‘Her şey yolunda. Geleceğe bakıyorum ve iyi olacağım'” diye konuş-tu.

Coombs gelecek hafta resmi şeklinde Obama’dan Manning’in affedilmesi için başvuru yapacaklarını belirt ti. Coombs af olmasa dahi cezanın hafifletilmesi gerektiğini söyled i.

Manning, Ordu ilinde görevliy-diğı sürece Irak ve Afganistan savaşlarına ait oldukça çok ehemmiyetli belge ve görüntülerin ortaya çıkmasını sağlamıştı. Manning’in ortaya çıkardığı belge sayısının 700 bin civarında olduğu biliniyor.

ABD helikopterleri tarafından Irak’ta saldırıya uğrayan Reuters muhabirlerinin videosu büyük yankı uyandırmış, ayrıyetten Afganistan savaşında ABD’nin açıkladığı sivil kayıpların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştı.

Manning ayrıyetten, Guantanamo hapishanesindeki kötü muamele hakkında da bilgi sızdırılmasını sağlamıştı. Manning, ABD içişleri Bakanlığı’nın Irak ve Afganistan savaşları hakkında tuttuğu oldukça çok sayıda belgeyi de gün ışığına çıkarmıştı. (GAZETEPORT/DIޞ HABERLER)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz