Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Adrenalin Erken Boşalmaya Yol Açıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:10:56
Adrenalin Erken Boşalmaya Yol Açıyor

Cinsel yaşamı aktif olan her on erkekten yedisi yaşamının bir döneminde erken boşalma proble-mi yaşıyor ve bu nede n le de çiftlerin daha fazla yak…Cinsel yaşamı aktif olan her on erkekten yedisi yaşamının bir döneminde erken boşalma proble-mi yaşıyor ve bu nede n le de çiftlerin daha fazla yakındıkları sıkıntıla-rın başında erken boşalma geliyor. Erkeklerde […]

Adrenalin-Erken-Bosalmaya-Yol-AciyorCinsel yaşamı aktif olan her on erkekten yedisi yaşamının bir döneminde erken boşalma proble-mi yaşıyor ve bu nede n le de çiftlerin daha fazla yak…
Cinsel yaşamı aktif olan her on erkekten yedisi yaşamının bir döneminde erken boşalma proble-mi yaşıyor ve bu nede n le de çiftlerin daha fazla yakındıkları sıkıntıla-rın başında erken boşalma geliyor. Erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğu olan erken boşalma, erkeğin cinsel checkünü sağlayamaması hali şeklinde [r] tarif ediliyor.

Erken boşalmanın nedenleri arasında stres ve gerginlik durumlarında salgılanan adrenalin hormonunun etkilerine dikkat çeken CiSED Adana ili ޞube Başkanı Uz.Dr. Taner Canatar, “Erken boşalan erkek milleti Genellde sevişmeyi boşalmak için katlanılması gereken bir angarya şeklinde görüyor ve cinsel yaşamlarında partnerini mutlu etmeyi bir görev şeklinde algılıyor. Cinsel yaşamın düşmanı olan baskı ve stres, erkekte adrenalin adı verilen stres hormonunun salgılanmasına yol açıyor. Adrenalin salgılandığında, boşalma refleksinde ehemmiyetli bir yer tutan aşk kasları, istemsiz şeklinde kasılarak erken boşalmaya sebe p oluyor. Bu durumda kadın boşalamıyor ya daorgazm olamıyor. Erkek kadını boşaltma görevini yerine getiremediği için, üzerinde tatmin etme baskısını daha yoğun hissediyor ve daha oldukça çok strese giriyor. Bu kısır döngü erken boşalmanın zamanla bir çiftin cinsel uyumsuzluğu halini almasına yol açıyor. Oysaki erkek cinsellik yaşarken, kadını tatmin etme zorlamasında vazgeçtiğinde, boşalmayı hedef olmaktan çıkartıp sevişmenin verdiği hazza odaklanabildiğinde, cinsel berabe rlik esnasında aşk kaslarını gevşek tutmaya çalıştığında, mutlu cinselliğin tadına varabiliyor ve rica ettiği zaman isteyerek boşalabiliyor” şeklinde ifade etti.

Erken boşalmanın yüzde 100’e yakın oranda tedavi edilebilen bir cinsel uyum proble-mi olduğunu vurgulayan Dr. Canatar; ” Erken boşalma kader değildir, cinsel terapi ile yüzde 100 çözümlenebilen çiftin cinsel uyum sorunudur. Cinsel terapi programları ile boşalma checkü sağlanabiliyor. Trafik kurallarında fasılalı yanıp sönen kırmızı ışık, mutlak duruş yapılmasını ve gidilecek yolun açık ve müsait olduğu görüldükten sonra yenide n dan hareket edilmesini bildirir. Bu ışığı gören şoförüler durmak için frene basarlar. Cinsellik yaşanırken erkek bir an ‘Devam edersem boşalacağım!’ gibi bir hisse kapılır. Bu hissin gelmesi trafikteki fasılalı yanıp sönen kırmızı ışık gibidir. Erken boşalmanın üstesinden gelmek arzulayan erkeğin, bu hissi hissettiğinde cinsellik yaşarken berabe rliğini durdurması ve bir zaman penisini hareketsiz tutması, partnerini uyarmaya devam eder iken aşk kaslarını gevşetmesi ve nefesini check etmeyi öğrenmesi gerekli” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz