Açık Büfeler İştahınızı Kabartmasın
Gönderen: admin Tarih: 27 Ağu, 2013 At 10:43 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Acik-Bufeler-istahinizi-KabartmasinAçık Büfeler İştahınızı Kabartmasın…
Yaz aylarında tatil sebebi ile beslenme düzeni bozulunca kolaylıkla kilo alınabiliyor.
Her şey dâhil otellerdeki açık büfeler, dondurmalar, şekerli gazlı içecekler ile kilo almak kaçınılmaz oluyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Başak Kefeli, “Tatilin keyfi bir yana göbeğimize biriken kilolar can sıkıcı olabiliyor. faka t bilinenin aksine tatil kilolarından kurtulmak aslında oldukça çok kolay.” diye konuş-tu.

Biyofiz
Reklam Alanı
Fizik Tedavi ve Romatizmal Hastalıklar Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Başak Kefeli, tatil dönüşü aldıkları kilolardan kurtulmak arzulayanlar e önerilerde tespit edil-di. Bir haftalık tatil sürecinde iş stresinden uzakta kalmak, yüzmek, yüksek kalorili beslenmek ve dinlenmenin metabolizmamızı fark ettirmeden hızlandırdığını ifade eden Başak Kefeli, yüksek yağ ve şeker içeriğine malik besinlerin fazla tüketildiği bir haftanın ardından, uygun bir diyet programı uygulamanın önemli neti-ce verdiğini vurguladı.

Kefeli şunları söyledi: “Tatilde aldığınız 2-3 kiloyu bir hafta- on gün içerisinde rahatlıkla yitirdirebiliyoruz. Zaten 1 hafta içerisinde alınan 3 kilonun en az 1 kilogram kadarı fazla kalorili beslenmeye bağlı tutulan su kütlesidir. Dolayısı ile 1 haftalık kalori kısmında ilk ev-vel tutulan bu fazla su kütlesi azalacaktır. arkasından diyete devam edilen günlerde yağ kayıpları da hızlıca başlayacaktır.”

Tatilde et ağırlıklı ve yağ içeriği yüksek besinler tüketildiğine dikkat çeken Kefeli, tatil dönüşü bunun tam zıttı uygulanabilir bir beslenme programının etkili bir şekilde olduğunu dile getirdi.

Daha düşük proteinli, bol sebzeli ve meyveli bir diyet yakınında tutulan fazla sudan kurtulmak için bitki çaylarından destek alınabileceğini ifade eden Kefeli, yemeklerin tuz içeriğinin azaltılıp tatlı ihtiyacının da üzüm, erik, karpuz gibi şekerli yaz meyveleri ile giderilebileceğini söyled i. Kefeli, “Eğer tatil kilolarınızın size yapışıp kalmasını istemiyor iseniz, tatil dönüşünüzde 10 gün diyet yapmanız size yetecektir. Hızlanan metabolizmanızdan faydalanarak biraz sebze ağırlıklı bir program ile diyet uygulayabilirsiniz. Sağlıksız diyet yöntemlerinden uzak durmanızda ise fayda var. Size uygun bir program hazırlaması için mutlaka bir diyetisyenden destek almalısınız.” önerisinde tespit edil-di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>